Zuckerberg, 2015’teki Hedefini Takipçilerinin Belirlemesini İstiyor

0
0
0
0
0
Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, her yıl başında kendisine bir mücadele belirliyor. Örneğin 2009 yılında kendisine her gün kravat takma zorunluluğu getiren Zuckerberg, 2011 yılında ise vejetaryen olmuş ve sadece kendi avladığı hayvanların etlerini yemeyi amaç olarak belirlemişti.
Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, her yıl başında kendisine bir mücadele belirliyor. Örneğin 2009 yılında kendisine her gün kravat takma zorunluluğu getiren Zuckerberg, 2011 yılında ise vejetaryen olmuş ve sadece kendi avladığı hayvanların etlerini yemeyi amaç olarak belirlemişti. (bu durumda yine pek vejetaryen olmuş sayılmıyor tabi, yine etleri löpür löpür götürmüş) 2010’daki hedefi ise Mandarin Çincesi öğrenmek olmuş. Bunu başaran Zuckerberg, 2014 yılında Pekin’de gerçekleştirdiği mülakattaki oturumu Çince sürdürmüştü.

2015 yılında da kendisine bir hedef belirleyen Zuckerberg, yılın son gününde Facebook’taki hesabından herkese açık olarak bir paylaşımda bulunup her yıl perpektifini daha da genişletmek ve yeni bir şeyler öğrenmek amacıyla Facebook kullanıcılarından görüşlerini belirtmelerini istedi.Kullanıcılardan gelen tavsiyelerden bazıları her ay başkaları tarafından belirlenen bir kitap okumak, her gün bir mil koşmak, bir müzik aleti öğrenmek olarak sıralandı.

Zuckerberg’in paylaşımı hala güncelliğini koruyor, siz de şuradaki bağlantıya ulaşarak Zuckerberg’e tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0