Mark Zuckerberg: "Allah Sizi İnandırsın, Yeni Beğen Butonu İçin Çok Uğraştım!"

3
1
0
0
0
Mark Zuckerberg: "Allah Sizi İnandırsın, Yeni Beğen Butonu İçin Çok Uğraştım!"
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg güncellenen "like" butonu hakkında düşüncelerini paylaştı. Ünlü CEO, Facebook'a "dislike" butonu gelip gelmeyeceğini de açıkladı. Detaylar haberimizde.
Facebook’un ilk gününden bugüne kadarki en büyük değişimlerinden birine dün tanık olduk. Sizlerin de bildiği gibi, klasik “Beğen” butonu emoji desteği ile güncellenerek bambaşka bir hal aldı. Artık paylaşımlarımız hakkında insanların ne düşündüğünü daha iyi anlayabiliriz ve hatta paylaşımlarımızı ona göre şekillendirebiliriz.

 "Dislike" Butonu Geliyor Mu?

Dün buradaki haberimizde yaşanan gelişmeyi sıcağı sıcağına size aktarmıştık. Yeni özelliğin dünya çapında duyurlmasından sonra Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ten de konu ile ilgili bir açıklama geldi. Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, çok tartışılan “dislike” butonunun neden olmadığına da değinerek, yeni “Like” butonu için düşündüklerini ifade etmiş. 

 Mark Zuckerberg Facebook Hesabından Paylaştı

Zuckerberg’in “Dislike” butonu konusuna sıcak bakmadığını daha önceki açıklamalarından biliyorduk ve dünkü haberimizde de sizlere aktarmıştık. Şimdi kendi ağzından bir kez daha duymuş oluyoruz. Kendisinin “Reactions” (Etkileşim) olarak adlandırdığı yenilik hakkındaki düşünceleri şöyle:

Today is our worldwide launch of Reactions -- the new Like button with more ways to express yourself. Not every moment...

Posted by Mark Zuckerberg on 24 Şubat 2016 Çarşamba

"Bugün Reactions özelliğinin dünya çapında başlangıç günü. Reactions, kendinizi ifade etmek için daha fazla özellikler sunan yeni Beğen butonu. Paylaşmak istediğiniz şeyler her an mutlu şeyler olmuyor. Bazen üzücü ve sinir bozucu şeyler de paylaşmak istiyorsunuz. Topluluğumuz, yıllardır bir “beğenmeme” (dislike) butonu gelip gelmeyeceğini sordu ve insanlar dislike butonunu sadece arkadaşlarına onların gönderilerini beğenmediklerini söylemek için istemiyorlar. İnsanlar, empatilerini ifade etmek ve bunu daha geniş bir duygu aralığında paylaşmak için konforlu hale getirmek istiyor.

Ekibimizle birlikte bunun doğru yolunu düşünmek için çok zaman harcadım. Amaçlarımdan biri, bunu en az Like butonuna tıklamak ya da dokunmak kadar basit yapmaktı. Sonuç sevgi, kahkaha, şaşkınlık, hüzün ve öfkeyi ifade etmenize olanak sağlayan Reactions özelliği oldu.

Aşk bugüne kadar verilen en iyi etkileşim, bu da bana doğru hissettiriyor."
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0