Mark Zuckerberg, Avrupa'ya Bedava İnternet Getirebilir

0
0
0
0
0
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ücretsiz internet projesi olan internet.org’u Avrupa’ya da getirmeyi düşündüklerini söyledi.
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ücretsiz internet projesi olan internet.org’u Avrupa’ya da getirmeyi düşündüklerini söyledi.

İnternet ortaya çıktığı andan itibaren teknolojinin hızla geliştiğinden bahseden Zuckerberg, bu gelişimi sağlayanın internet değil, insanlar olduğunu belirtti. Ne kadar çok insana ulaşırsak, teknoloji o kadar gelişir mantığıyla hareket eden Facebook, bu doğrultuda internet.org projesinin Avrupa'ya gelmesi için çalışmalarını başlattı. 

Zuckerberg yaptığı son röportajında şunları söyledi;

Evet, biz internet.org’u, internete bağlanmaya ihtiyaç duyan insanların olduğu her yere getirmek istiyoruz. Şimdilik internet bağlantısının en az olduğu ülkelerden başlamış olabiliriz ama gün geçtik bu projede globalleşecektir. Önceliğimiz internet.org ile çalışmak için can atan hükümetlerle çalışmak ve bu ülkelerde herkesi internete bağlamak.Internet.org şimdiden Hindistan, Zambiya, Kenya, Kolombiya ve Tanzanya da aktifleştirildi.

Üretkenliği arttırmak üzere yapılan bu çalışmada Facebook’un amacı, gerçekten de herkesi internete bağlamak mı yoksa internet pazarını geliştirerek daha fazla kullanıcı elde etmek mi bilemeyiz ama Avrupa’ya da bu proje gelirse başarılı olma olasılıkları yüksek.

Kaynak: TechRadar
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0