İfade Özgürlüğü Konusunda Türkiye'den Çok Soru Alıyoruz

0
0
0
0
0
Facebook Kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, MWC 2015 etkinliğinde Google'ın ve Apple'ın araba projeleri gibi bir düşüncenin Facebook için geçerli olmadığını, Facebook'un sadece insanların sosyalleşmesini sağlayacak projelere yatırım yapacağını belirtti.

Mart ayıyla beraber başlayan Mobil Dünya Kongresi'nde "Mark İle Soru-Cevap" etkinliğinde yer alan Facebook Kurucu ve CEO'su Mark Zuckerberg Facebook hakkındaki soruları bir panelde yanıtladı.

Bu etkinlikteki en önemli detay ise Google'ın insansız araç projesi ve Apple'ın gündemindeki Apple Car (iCar) projelerinin Facebook tarafından da düşünülüp düşünülmediği sorusuydu.

Zuckerberg bu konu hakkında Facebook'un bir sosyal platform olduğunu, sadece dünyanın daha sosyalleşmesine yönelik çalışmalar yapılacağını belirtti. Böylelikle son günlerde bazı söylentilerde ortaya çıkan Facebook tarafından araba projesi de geleceği düşünceleri de noktalanmış oldu. Bir diğer yandan ifade ve din özgürlükleriyle alakalı Türkiye ve Rusya’dan çok fazla soru aldıklarını söyleyen Zuckerberg;

“İnsanların çoğunluğuna ses vermek istiyoruz. İfadeyi sınırlayan çok fazla bariyer var ve bunlardan biri teknoloji eksikliği. Eğer internetin yoksa çok fazla fırsatı kaybediyorsun. Bizim Facebook’taki hedefimiz olabilecek en fazla insana kendilerini ifade fırsatı vermektir. Ama aynı zamanda her ülkenin kendi yasasına göre hareket etmeleri  gerekiyor.  Eğer yasalara karşı gelirlerse bu sayfa bloke ediliyor. Eğer yasaları ben belirleseydim farklı olurdu. Neyse ki bunu ben yapmıyorum! Her ülke kendi yasasına sahip olmalı” dedi.
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0