Melih Gökçek'in İzinsiz Gönderilen Mesajına Tepki Yağıyor!

3
0
0
0
0
Bugün bir numara üzerinden gelen Melih Gökçek'in Beyaz TV'de açıklama yapacağına dair gönderilen mesajlara tepki yağıyor.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde çıkan yasal karar gereği hiçbir mecra size izniniz olmadan mesaj gönderemiyor. Ancak sizin onayınız ile gelebilen SMS mesajlarında izinsiz olarak gönderilen mesajları şikayet edebiliyorsunuz. Fakat bugün neredeyse herkese gönderilen 0850 304 7785 numaralı bir telefondan gelen mesaj genel manada bir tepkiye yol açtı.

"Ankara'daki Patlamanın Sorumluları Kim? Melih Gökçek Belgelerle Bu Akşam 20:15'de Canlı Yayında Beyaz TV'de Açıklıyor. SMS iptali için http://onay.li/JC95 " şeklinde gelen mesajın kimsenin izni olmadan gönderilmesi tartışmalara yol açtı.Verilen url bağlantısına tıklanıldığında 0850 304 77 85 nolu telefondan bilgilendirme mesajı almak istemediğinize dair bir form çıkmakta. Bu da güzel bir davranış. Ancak sorun şu ki zaten iznimiz olmadan gelen mesaj için numaralarımız nasıl alındı? Kim verdi ve neden izinsiz mesaj gönderimi yapılıyor?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek'in talimatıyla mı yoksa Beyaz TV tarafından mı gönderildiği belli olmayan mesajın asıl sorun konusu "izinsiz" gönderilmiş olması. Hele ki böylesine genel bir mesajın ve özellikle yakın zamanda yaşadığımız Ankara'daki vahim patlama olayına dair açıklamaların olacak olması her iki tarafı da zan altında bırakmakta. Çünkü bu mesajı alan binlerce kişi bu geceki programı izleyecekler. Yani hem Beyaz TV izlenme sayısından kazanan olacak, hem de Melih Gökçek açıklama yaparak bu vahim olaydan kendisi ve hükümet için yapacağı açıklamalar ile seçim öncesi bir savunma yapmış olacak.Hal böyle olunca tepkiler direkt olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti ve Melih Gökçek'e tepki gösterilmesine sebep oldu. Şahsen benim de hiç hoşnut olmadığım bu durumla ilgili yukarıda bahsettiğim numaranın bizim şahsi numaralarımıza nasıl ulaştığı da merak konusu. Avea, Turkcell ve Vodafone tarafından verildiği savunulan bu numaraların böylesine bir yasa varken nasıl rahatlıkla alınıp mesaj gönderilebildiği de tartışmaya açık bir konu.

İlerleyen zamanlarda gelebilecek açıklamalar ve numaranın kime ait olduğu bilgisi gibi detayları bu haberimiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ancak bu davranışım numara sahibi, Melih Gökçek ve Beyaz TV açısından bir suç olduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca gönderen numarayı dilerseniz buradaki bağlantıdan şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu her ne kadar ticari bir mesaj değilmiş gibi dursa da Beyaz TV'nin izlenilmesinden gelecek kanal gelirleri de bir ticari gaye olduğunu hatırlatırız.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0