Facebook Messenger, Artık Masaüstü PC'lerde Kullanılabilecek

1
1
0
0
0
Facebook Messenger, Artık Masaüstü PC'lerde Kullanılabilecek
Facebook, kendilerine ait iletişim hizmeti olan Messenger’ın yeni bir sürümünü yayımladı fakat bu sefer yapılan güncelleme telefon ya da tablet için değildi. Messenger.com ile mobil üzerinden kullanılabilen uygulama, artık masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olacak.

Facebook, kendilerine ait iletişim hizmeti olan Messenger’ın yeni bir sürümünü yayımladı fakat bu sefer yapılan güncelleme telefon ya da tablet için değildi. Messenger.com ile mobil üzerinden kullanılabilen uygulama, artık masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olacak.

Facebook, kullanıcıların sosyal ağ üzerinden farklı bir uygulamayla sohbet etmesini oluştururken Messenger platformunu istikrarlı bir biçimde genişletiyor. Sosyal ağ tarafından yapılan açıklamada bu uygulamanın her ay 600 milyon insan tarafından kullanıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz ay bazı uygulamaları Messenger’a entegre eden Facebook, bu platform üzerinden insanların birbirlerine müzik, fotoğraf ve video gibi öğeler göndermesine olanak sağlamıştı. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, uzun zamandır mobil uygulamalara ve servisin arka planıyla ilgili yapılandırmalara odaklandıklarını belirtti.


Mobil cihazlarda Messenger kullanmayan kişiler, Facebook’un bu son hamlesiyle artık masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar üzerinden sohbet edip Messenger’da bulunan özelliklerden faydalanabilecekler. 

Hatırlayacağınız üzere Ocak ayından itibaren Facebook, satın aldığı mobil iletişim uygulaması WhatsApp’ı masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir hale getirmişti. Konuyla ilgili detaylı bilgilere sahip olmak için şuradaki linke tıklayabilirsiniz.

Kaynak: CNet

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0