Messenger Olmadan Facebook'tan Mesajlaşmak Tarih Oluyor

2
0
0
0
0
Facebook Messenger'ı kullanmak artık zorunlu. Mobil cihazda Facebook hesabınızdan birilerine mesaj göndermek istiyorsanız Messenger'ını yüklemeniz gerekecek.
Facebook'un en az kendisi kadar aktif kullanıcı sayısına ulaşan mesajlaşma programı Messenger, mobil cihazlara kullanıma sunulduğu günden bu yana sürekli olarak yenilikler ve geliştirmeler ile Facebook tarafından desteklenmekte.

Uygulamasını kullanıcıları için olmazsa olmaz hale getirmeye çalışan Facebook, zaten bir süredir Messenger'ı kullanmaları yönünde kullanıcılarını 'darlıyor'. Ancak sosyal medya devinden gelen son hamle, muhtemelen çoğu kullanıcıyı sinirlendirecek.Daha önceden mobil cihaz kullanıcıları Facebook'u yükleyip mesajlaşmak istediğinde Messenger'a geçmelerini tavsiye eden yazıyla karşılaşıyorlardı. Şimdi ise mobil cihazda Facebook kullananların platform üzerinden mesajlaşmak için Messenger uygulamasını yüklemeleri zorunlu hale getirildi.

Artık mobil cihazında Messenger yüklü olmayan Facebook kullanıcıları birine mesaj göndermek istediğinde direkt olarak Google Play Store'a, Mesenger uygulamasının indirilme yerine yönlendirilecek.

Önceden Facebook'un Messenger'ı kullanarak insanların konuşmalarına rahatlıkla erişebildiği, konuşmaların takip edildiği yönünde bazı haberler çıkmıştı. Şimdi ise Facebook'un bu tarz bir zorunluluk getirmesi, çoğu kullanıcıyı tedirgin ediyor.Sosyal medya bağımlılığı arttıkça da bu tarz durumlara tepki göstermek zor hale geliyor. Bugün çoğumuz Facebook kullanmadan yapamıyoruz. Bu durum da beğenmediğimiz bir şey olsa bile terkedememiz anlamına geliyor. Yani uzun lafın kısası; sosyal medya platformları = modern kölelik. Gidişat buna doğru.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0