Mizahın Gücü; Belçikalılardan Teröre Karşı Kedili Tweet'ler

0
0
0
0
0
Mizahın Gücü; Belçikalılardan Teröre Karşı Kedili Tweet'ler
Terör alarmı veren Belçika'da, başkent Brüksel'de operasyonlar artmış durumda. Sosyal medyanın bu konudaki silahı ise her zaman olduğu gibi; mizah.
Fransa'da gerçekleştirilen terör saldırısın ardından özellikle Batı Avrupa'da terör alarmı verilmiş durumda. Pek çok şehirde güvenlik önlemleri arttırıldı ve polis ciddi şekilde çalışmalarını sürdürmekte. Bu şehirlerden biri de Belçika'nın başkenti Brüksel

Terör alarmının üst düzeyde olduğu Brüksel'de okullar, üniversiteler, metro istasyonları, alışveriş merkezleri gibi yerler kapalı ve halkın dışarı çıkması pek tavsiye edilmiyor. Şehirde polisler ise, bir düzine baskın yaparak Brüksel'de oldukları söylenen teröristleri aramakta. Dün gece konuyla ilgili resmi Twitter hesabından bilgilendirme yapan Belçika polisi, operasyonlarla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılaması yönünde vatandaşları uyardı.
 

Ne olduysa da bu bilgilendirme tweet'i sonrasında oldu. Ülkemizde sıkça alıştığımız, sosyal medya üzerinden toplu şekilde yapılan trolleme, bu sefer Belçika vatandaşları tafından gerçekleştirdi. #BrusselsLockDown hashtag'i altında toplanan Twitter kullanıcıları, kedilerin olduğu caps'ler ile güzel bir trolleme gerçekleştirdi.
 

 Son dakika! Belçika polisi terörist operasyonu boyunca yeni 320 km/s hızındaki Hovercat'leri kullanıyor!

 

 Brüksel şüphelilerinin fotoğrafları sızdırıldı!

 

 Onu yakaladılar!

 

 Önemli bir polis operasyonu gerçekleşmek üzere

 

 Son dakika: Belçika polisi baş şüphelinin fotoğrafını yayınladı

 

 12. gün, hala bir husky (sibirya kurdu) olduğumu düşünüyorlar

 

 Polisin aradığı adamın daha önce hiç görmediğiniz, özel fotoğrafı

 

 İçeride bekle dediler...

 

 Dışarı çıkmak için hala güvenli değil mi?
  Biz terörizm ile böyle savaşarız sevgili yabancılar. Bize karşı hiç şansları yok. Kedicikler bizimle!


Bu arada tweet'leri yakından takip eden Belçika polisi de, terör ile mizahı kullanarak baş eden ve bunu yaparken kedileri seçen Twitter kullanıcılarına güzel bir teşekkür tweet'i attı. Aslında Belçika polisinin attığı tweet daha sağlam troll olmuş.
 

 Dün gece bizlere yardım eden tüm kediler için. Afiyet olsun!


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0