• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Mühendis Kadın Isis: Facebook, Beni İsmimden Dolayı Terörist Zannediyor

Mühendis Kadın Isis: Facebook, Beni İsmimden Dolayı Terörist Zannediyor

0
0
0
0
0
Mühendis Kadın Isis: Facebook, Beni İsmimden Dolayı Terörist Zannediyor
ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan mühendis kadın Isis Anchalee, Facebook’un isminden dolayı kendisini terörist zannettiğini söyledi.
Terör yalnızca fiziksel yollarla değil, dolaylı yollardan da insanlara zarar verebiliyor. ABD’li bir mühendis olan Isis Anchalee ismindeki kadın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Facebook’un kendisini terörist zannederek hesabını kapattığını söyledi. ‘Isis benim gerçek ismim, neden hesabım kapatılıyor?’ diyerek tepkisini dile getiren kadın, terörist olmadığını kanıtlayıp hesabını açtırmak için pasaportunun bir ekran görüntüsünü alıp Facebook’a gönderdiğini söylüyor.

Son çabasında başarılı olan Isis, Facebook’un araştırma ekibinden Omid Fariva’nın dikkatini çekerek Twitter üzerinden diyalog kurmayı başarmış. ‘Isis, bunun için üzgünüz. Ne olduğunu bilmiyorum. Gerekli kişileri haberdar ettim, durumu düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz’ şeklinde bir tweet atan Fariva, son attığı tweet’te ise hesabın aktif edildiğini ve tekrar kullanabileceğini belirtmiş.
  Isis Anchalee’nin sorunu çözülmüş olsa da ABD’de Isis isminde yaşayan bir çok insan bulunuyor ve bu insanlar, Anchalee’nin yaşadığı sorunların birebir aynısını yaşıyorlar. Hatta bu durumla ilgili 24 Ağustos tarihinde ‘Teröristlere bizim adımızla hitap etmeye son verin’ başlığıyla imza kampanyası başlatılmış ve 56 binden fazla imza toplanmıştı. Kampanyayı başlatan Isis Martinez, Obama’nın dahi ISİL (İslamic State of Iraq and the Levant - Irak Şam İslam Devleti) kısaltmasını kullandığını, fakat medyanın bunu yanlış alıntı yaparak hala ISİS’i kullanmayı tercih ettiğini söylüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0