Murat İsimli Bir Genç, Atılan Bir Tweet Sayesinde NASA’ya Ulaştı!

0
0
0
0
0
Murat İsimli Bir Genç, Atılan Bir Tweet Sayesinde NASA’ya Ulaştı!
Son birkaç gündür sosyal medyada en fazla konuşulan konulardan bir tanesi, Murat ismindeki bir gencin yazdığı mektubun NASA’ya ulaşması oldu.
NASATurkiye isimli bir Twitter hesabı, ismi Murat olan gencin mektubunu NASA’nın sosyal medya hesaplarından bir tanesini mention’layarak paylaştı. Bunun sonrasında ise oldukça hoş gelişmeler yaşandı.

NASATurkiye’nin ‘Bu günlük, bir Türk çocuğun NASA hakkındaki hayallerini ve tutkusunu gösteriyor. Neden onun hayallerini gerçeğe dönüştürmeyelim?’ anlamındaki tweet’i, kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaştı. Fakat o kişilerden bir tanesi NASA’daki Türk çalışanlardan Umut Yıldız olunca işin rengi biraz daha değişti.

NASATurkiye’nin attığı tweet’e karşılık veren Yıldız, kendisiyle iletişime geçmek istediğini söyledi. Şu an aralarında bir iletişim var mı bilmiyoruz ama sosyal medyanın sadece ‘goy goy yapmak’ için kullanılmadığını, burada ‘iyi şeylerin’ de olduğunu görmek gerçekten mutluluk verici. Bakarsınız günün birinde Murat isimli bu arkadaşın NASA’da çalışmaya başladığı haberini paylaşırız. Aşağıda, NASATurkiye ve Umut Yıldız arasında geçen tweet trafiğini görebilirsiniz.
   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0