Mutlaka Denemeniz Gereken Youtube Numaraları

0
0
0
0
0
Google'ın her özel gün için yaptığı Doodlelar her defasında beğeni topluyor ve kimisi gerçekten büyük ses getiriyor. Google bunları yaparken elbette artık bir Google hizmeti olan Youtube'un da geri kalması beklenemez. İşte sizin de mutlaka denemeniz gereken, video izleme zevkinize zevk katacak Youtube numaralara

Google'ın her özel gün için yaptığı Doodlelar her defasında beğeni topluyor ve kimisi gerçekten büyük ses getiriyor. (benim favorim hala Doctor Who oyunu) Örneğin Google arama çubuğuna "Zerg Rush" yazdığınızda Star Craft oyununun Zerg işçileri gibi hücum eden Google'ın kırmızı ve sarı "o" harfleri (sarı olanlar Sonic altınlarına da benziyor) arama sonuçlarınızı yiyip bitiriyor ya da Google arama çubuğuna "do a barrel roll" yazarak Google'ın sizin için takla atmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tabi ki Google kullanıcılarını bu gibi ufak numaralarla eğlendiren tek internet servisi değil. Bir süredir Google adına hizmet veren Youtube da içinde çeşitli numaralar barındırıyor ve kimisi gerçekten sizi video izlemekten alıkoyan, videonun kendisinden daha eğlenceli olan numaralar.
 

 Linux Komut Sayfası


Youtube'da arama sonuçlarınızı Linux'un komut satırları havasında (MsDos gibi de düşünebilirsiniz) görüntülemek isterseniz eğer Youtube'un arama çubuğuna yazacağınız videodan önce "/" işaretini koyun ve bir boşluk bırakın. Örneğin "/ webtekno" yazdığınızda resimlerin olmadığı ve birkaç bitlik gibi görünen bir sayfada video isimleri ve açıklamalarını görüyorsunuz. (Bizi eğlendiren bu sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz) Ya da buyurun ekran görüntüsü:

 Videonuzu Saldırılardan Koruyun


Videonuz başladıktan sonra boşlukta bir yere "1980" yazdığınızda sizi izlemekten alıkoyacak meydan okuma başlıyor.

Bu "1980" oyununda videonuzun üst kısmında beliren 4 adet top ile videonuzu patlatmaya gelen bombaları etkisiz hale getirmeye çalışıyorsunuz. Eğer açtığınız şarkı ya da konuşmayı sonuna kadar dinlemek istiyorsanız dikkatli olun çünkü bu turuncu küçük bombalar videonuzu yok edebiliyor. (eğlenceli aslına bakarsan ama kedili video izlerken oynamayın)

 Yazıları Sembollere Dönüştürün


Hepimiz hesap makinesi ile "LEBLEBI" yazmışızdır. (Bilmeyenler için 7-3-8-7-3-8-1 bir de makineyi ters çevirin) İşte bu numaranın biraz daha karaşığını ne yazarsa yazsın Youtube yorumları için de yapabilmeniz mümkün.

Altında bolca yorum olan bir Youtube videosu açın ve ekranın boşta bir yerinde "1337" yazın. (Yorumları eksiksiz okuyabiliyorsanız da bana mesaj atın)
 

 İlginç Arama Sonuçları


Youtube arama satırına "Fibonacci" yazdığınızda Youtube arama sonuçlarınız alıştığınız liste görünümünden çok daha farklı bir düzenle beliriyor. (ben keşke her arama böyle çıksa demedim değil)

Haberi olmayanlar için Fibonacci: 12. Yüzyıl'da yaşamış olan bir matematikçidir kendisi ve kelimenin gerçek anlamıyla hesaplamanın kitabını yazmıştır (adamın Book of Calculation adında kitabı var)  Daha sonradan keşfedilen "Fibonacci Dizisi (sayı dizisi tabi ki Sherlock falan değil)" de bu kitaptaki örneklerinin birinden esinlenerek ortaya çıkartıldığı için onun adıyla anılmış.

 Use The Force, Luke!


Eğer siz de Star Wars hayranı iseniz, Youtube'un arama satırına "use the force luke" yazın ve sayfanızın oraya buraya sallanmasını izleyin.

Her ne kadar arama sonuçlarına tıklamak sorun olabilse de bir o tarafa bir bu tarafa gezinen sayfa parçalarının hipnotize edici bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. (Bu hareketleri her arama sonucunda görebilsek ya)
 

 Işınla Bizi Scotty!


Belki de Star Wars yerine Star Trek tercih edenlerdensiniz. Bunun için de serinin en meşhur repliğini kullanmanız yeterli.

Youtube arama satırına "beam me up scotty" yazdığınızda Youtube arama sonuçlarını ekranınıza ışınlıyor. (Gerçekten neden bunları her aramada kullanamıyoruz çok güzel efekt)

 MS Comic Sans (hem de renkli)


Eğer internette söylenenlere takmadan "ben bir zamanlar MSN'in favori yazı karakteri Comic Sans'ı seviyorum arkadaş" diyebiliyorsanız ya da gizlice kimselere hissettirmeden Comic Sans'a karşı bir sempati besliyorsanız Youtube arama satırına "doge meme" yazmanız yeterli. İşte karşınızda rengarenk Comic Sans ile yazılmış Youtube satırları.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0