Bembeyaz Bir Instagram: Yeni Tasarım Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Düz ve sade tasarım anlayışının popüler olduğu günümüzde Instagram da bu yönde çalışmalara başladı. Beyaz ağırlıklı uygulama arayüzünün ilk görüntüleri ortaya çıktı!
İşletim sistemlerinde ve uygulamalarda sade ve düz tasarımlar son yıllara damgasını vurdu. Özellikle iOS 7’den sonra başlayan düz tasarım anlayışı son birkaç yıldır neredeyse tüm arayüzleri etkiledi. Son haberlere göre, bu eğilimden etkilenen uygulamalardan biri de Instagram oldu. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni düz ve sade bir tasarımı denemeye başladı.

 Beyaz ve Sade Bir Instagram!

Sınırılı sayıda test grubu ile yürütülen düz ve sade tasarım denemeleri, kullanıcılardan biri tarafından sızdırıldı. Ortaya çıkan görseller, Instragram’ın klasik arayüzünün çok değişmemekle birlikte oldukça sadeleştiğini gösteriyor. Görsellere bakınca ilk dikkat çeken arayüzdeki beyaz ağırlığı. Arkaplanı tamamen beyaz olan uygulamada ikonlarında daha yumuşak hatlarla güncellendiği görünüyor.

 Yeni Tasarım Ne Zaman Geliyor?

Açıkçası, Instagram’ın mevcut tasarımı günümüzün “flat” (düz) tasarım anlayışının biraz gerisinde. Bu nedenle uygulamanın güncellenmesi görsel bütünlük açısından iyi olacaktır. Yine de başlangıçta birçok kullanıcının bu değişiklikten memnun olmayarak şikayet edeceğini söyleyebilirim çünkü tüm arayüz değişimlerinde bu tarz tepkiler ile karşılaşılıyor. Yeni tasarıma bu haliyle geçilip geçilmeyeceği henüz belli değil. Mutlaka ufak tefek değişiklikler yaşanacaktır diye düşünüyorum. Bakalım Instagram’ın yeni arayüzü ne zaman kullanıma sunulacak?
 Instagram Mobil Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0