Öldükten Sonra Facebook Profilinize Ne Olacağına Karar Verebileceksiniz

0
0
0
0
0
Öldükten Sonra Facebook Profilinize Ne Olacağına Karar Verebileceksiniz
​Farklı sosyal medya platformlarında hesapları olan bir yakınınızın hayatını kaybetmesi, o hesabın geride kalanlar için güzel bir anı olarak kalmasının yanı sıra acının daha da büyümesine neden olabiliyor. Bu sebeple Facebook, isteyen kullanıcılarına öldükten sonra hesaplarının ne olacağına karar verebileceği bir şans veriyor.
Farklı sosyal medya platformlarında hesapları olan bir yakınınızın hayatını kaybetmesi, o hesabın geride kalanlar için güzel bir anı olarak kalmasının yanı sıra acının daha da büyümesine neden olabiliyor. Bu sebeple Facebook, isteyen kullanıcılarına öldükten sonra hesaplarının ne olacağına karar verebileceği bir şans veriyor.

Facebook’un ayarlar menüsüne eklenen bir seçenek sayesinde kullanıcı, istediği bir arkadaşını “dijital varisi” seçebiliyor. Bu varis, hayatını kaybeden arkadaşının profilini isterse bir anma sayfası olarak yaşatma ya da tamamen kapatma yetkisine sahip olacak.

The Wall Street Journal’da yer alan haberde, ABD’deki Facebook kullanıcıları “dijital varis” belirleme seçeneğini görmeye başladılar. Facebook’un bu özelliği kısa bir süre içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılarına ulaştırması bekleniyor. Fakat bu ayarlarda dijital varis, ölen yakınının profilindeki mesajları okuyamayacak. Sadece duvarındaki paylaşımlarını görebilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0