Tüm Kullanıcıların Bilmesi Gereken 6 Önemli Facebook Özelliği!

0
0
0
0
0
Facebook üzerinde sosyal ağı daha etkili kullanmanızı sağlayacak ancak pek bilinmeyen birçok araç bulunuyor. Facebook'un herkes tarafından bilinmeyen 6 önemli özelliğine birlikte göz atalım.
Günümüzde neredeyse bütün internet kullanıcılarının Facebook hesabı bulunuyor. Peki ya az ya da çok bir şekilde parçası olduğumuz bu ağın sunduğu tüm özelliklerden haberimiz var mı? Facebook’un sunduğu geniş araçların bilinme oranına bakılırsa pek yok çünkü bir çok araç kullanıcılar için sürpriz etkisi yaratıyor. İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeyelim ve Facebook’un herkes tarafından bilinmeyen 6 önemli özelliğine birlikte göz atalım…

 Kullanıcı Takip Etme / Takip Bırakma

"Bu özellik az bilinmiyor ki" demeyin çünkü etkisi sabun köpüğü gibi oldu. Facebook’un Twitter’ın takip mantığına benzer yeniliği birkaç yıl önce ilk duyurulduğunda ilgi görmüş sonradan birçok kullanıcı için unutulmuştu. Bilmeyenler için kısaca özetleyecek olursak, Facebook’ta mutlaka birinin arkadaşı olmak zorunda değilsiniz. Twitter’da olduğu gibi ünlüleri ya da istediğiniz kişileri takip edebilir ve istediğinizde takibi bırakabilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin “herkese açık” paylaşımlarını görebilirsiniz. Aynı şekilde sizi takip eden kişiler de sizin bu tür paylaşımlarınızı görebilir.

 Yakınınızdaki Arkadaşlarınızı Görün / Konumunuzu Paylaşın

Facebook'ta yakınlarınızdaki arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Bu özellik için Facebook mobil uygulamanıza giriş yapıp "diğer" kısmından “yakındaki arkadaşlar” simgesine dokunmanız yeterli. Özelliği aktif edin ve konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişileri belirleyin. Hepsi bu kadar!

 Messenger’da Oyun Oynayın ve Daha Fazlasını Yapın

Facebook Messenger’ı sadece sohbet için mi kullanıyorsunuz? GIF gönderebilir, oyun oynayabilir, çizimler paylaşabilir, hatta videolarınıza efekt ekleyip onları gönderebilirsiniz. Bunun için sohbet satırının hemen yanındaki "..." ile gösterilen simgeye tıklamanız yeterli…

 50 Kişiyle Aynı Anda Video Görüşme Yapın

Facebook Messenger’ın konferans görüşmeleriniz için fazlasıyla yeterli bir araç olduğunu biliyor muydunuz? Messenger üzerinden aynı anda 50 kişi ile video görüşme yapabilirsiniz. Bunun için akıllı telefonunuzdaki Messenger uygulamasından “grup video araması” başlatmanız yeterli.

 Canlı Yayın Yapın

Sanırım bu özellikten artık herkesin haberi vardır. Canlı yayın özelliği ülkemizde iOS cihazlardan sonra Android cihazlar için de aktif hale geldi. İstediğiniz zaman mobil uygulamanızdan “durum” kısmına giriş yapın ve “canlı yayın” ikonuna tıklayın.

 Öldükten Sonra Sayfanıza Ne Olacağına Karar Verin!

Dünyaya veda ettikten sonra geride kalan Facebook profilinizin ne olacağına karar verebilirsiniz. Sonuçta oradakiler her şeyiyle size ait ve sizden sonra öylece kalmasını istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, hesabınız için bir varis belirleme şansınız var. Bunu sadece web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. "Ayarlar - Güvenlik ve Hesap Varisi" seçenekleriyle ilgili bölüme ulaşmanız mümkün.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0