Oyun Müzesi Daha Geniş Bir Yere Geçmek İçin Kampanya Başlattı

0
0
0
0
0
Kickstarter’da yürütülen kampanya ile hayata geçen oyun müzesi the Museum of art and Digital Entertainment (MADE) 4 yıl sonra bir kez daha, daha geniş bir yere taşınmak için Kickstarter’da.
2011 yılında, popüler kitle fonlama sitesi Kickstarter’da başlatılan kampanya ile hayata geçen the Museum of Art and Digital Entertainment (MADE) (Sanat ve Dijital Eğlence Müzesi), 20 bin Dolar bağış toplayarak San Francisco’da tutulan bir evde açılmış ve oyun meraklılarını kendine çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir kaza geçiren müzenin tavanı çöktü ve projeksiyon cihazları ile bilgisayarlardan 18 tanesini kullanılamaz hale getirdi ki; bunların arasında Google ve Dolby Digital’den bağışlanan gerçekten müzelik makineler de bulunuyor. (gitti tarih)
Müze yönetimi bu durumu artık daha geniş bir yere geçmeleri gerektiğinin işareti olarak düşünüp 198 metrekare genişliğindeki meskenlerini toparlayıp gitme kararı almış.

Her taşınma işlemi gibi (yeni taşındık biliyoruz) ciddi bir bütçeye ihtiyaç duyan bu işlem için de her şeyin başladığı yer olan Kickstarter’a sarılan ekip, pılını pırtını toplayıp Oakland’da bulunan yaklaşık 410 metrekarelik mekana taşınmak için 50 bin Dolar bütçe belirlemiş ki; toplanan bütçenin neredeyse tamamının bu mekanın tutulması için harcanacağını da belirtmiş.

Bir müze olmasına rağmen MADE, oyunları ya da eski konsolları cam vitrinler arkasında sergilemek yerine aktif olarak ziyaretçilerine kullandırıyor ve oyun maratonları gibi ilgi çekici etkinlikler ile ücretsiz olarak envanterinde bulunan oyunların oynanmasını sağlıyor.
Olur da kampanyaya katkıda bulunmak isterseniz unutmayın ki; bu kampanya diğer Kickstarter kampanyalarının aksine gerçekten gönüllülük esasına dayanan ve yaptığınız bağışın karşılığında hayata geçen projeden pek bir şey almadığınız bir kampanya (ufak tefek hediyeler koymuşlar yine gönlünüzü hoş tutup hatıra olması için); ancak eğer evinizde kullanmadığınız ve bir zamanlar tüplü televizyonunuza takıp başında saatler geçirdiğiniz bir konsolunuz varsa sizin adınıza sergilenmesini ve o dönemin zevklerinden mahrum kalmış gençlerin ya da o döneme özlemle bakıp o konsollarla yeniden eğlenmek istemelerine rağmen erişimi olmayanların da eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kampanyanın Kickstarter’daki sayfasına bu bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0