Papa’nın Ziyareti Sırasında Selfie Çubukları da Yasaklandı

0
0
0
0
0
Papa’nın Ziyareti Sırasında Selfie Çubukları da Yasaklandı
Yaptıkları ile sık sık sosyal medyada haber konusu olan Papa Francis, önümüzdeki günlerde Amerika’nın Başkenti Washington DC’de olacak. Ziyareti sırasında patlayıcı ve silahların yasaklandığı süreçte selfie çubuklarına da kısıtlama getirildi.
Gezi sırasında Papa Francis’in korumalığını üstlenecek olan Amerika Gizli Servisi, yasakların ve kısıtlamaların yer aldığı bir liste yayınladı.

Papayı ziyaret etmek ya da görüntülemek isteyen vatandaşlar, ilginçtir; üzerlerinde silah bulunduramayacak ya da patlayıcı madde taşıyamayacaklar ya da biber gazı, gürz, balta, bıçak ve benzeri kesici, delici aletler bulunduramayacaklar.

Bu yasakların tamamı normal karşılanabilecekken listede yer alan selfie çubuğu maddesi merak uyandırdı.

Papanın gözünü çıkartabileceğinden ya da basit bir çubukla Katolik dünyasının ruhani liderinin sırtına falan vurulabileceğinden şüphe duyulmuş olsa gerek ki; yasaklanan öz çekim çubukları, üzerinizde yakalandığı taktirde sizden güzli servis ajanlarında alınacak ve çöpe atılacak. (iyi bari selfie stick yüzünden federallerce sorguya da çekilebilirdi masum Amerikalılar)

İlginç bir şekilde bu basit çubuklar her geçen gün daha popüler hale gelirken her geçen gün bir yerlerde daha yasaklanıyor ki; müzeler, sergi merkezleri gibi yerler de daha önce bu masum ve akıllı telefon kullanıcılarının öz çekimlerini kolaylaştırıp daha fazla objeyi kadraja sığdırlamalarını sağlayan çubukları yasaklamıştı.

Her yaptığı olay olan Papa Francis, 22 Eylül’de Washington DC’de olacak, sonrasında New York ve Philedelphia’ya geçecek ve elbette her gittiği yerde selfie çubuğu yasağını da beraberinde götürecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0