Periscope Yayınları Twitter İçerisine Entegre Oluyor

0
0
0
0
0
Son dönemlerde kullanıcı sayısı ve popülerliği ciddi derecede artan Persicope, tam şekilde Twitter içine entegre oluyor.
Canlı yayın uygulaması Periscope'u satın alan Twitter, sosyal medya platformları içinde bu sayede iyi bir kitleyi de kendine çekmeyi başarmıştı. Ardından Twitter'ın en büyük rakibi konumunda olan Facebook, canlı yayın özelliğini kendi sistemi içerisine getirerek bir bağlamda Periscope'lu Twitter'a bu alanda da rakip olmuştu.

Fakat Facebook'un canlı yayın sisteminde Twitter'a göre önemli bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Şöyle ki; Facebook'ta bir canlı yayın izlemek için platformdan ayrılmanıza, farklı bir platforma aktarılmanıza gerek kalmıyor. Twitter'da ise canlı yayınları izlemek için link üzerinden yönlendiriliyordunuz ve ağ dışına çıkıyordunuz.Twitter'ın bunu yapmadaki başlıca amacı aslında Periscope'un ağ trafiğini arttırmasındaki amaçtı. Fakat Facebook'un daha pratik bir sistem sunuşu ve bazı kullanıcıların bu konudaki şikayetinden sonra Twitter, sonunda beklenen adımı attı.

Artık Periscope'ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.İlk olarak iOS işletim sistemi üzerinde denenen sistem, yavaş yavaş iOS kullanıcılarda kullanıma sunulmaya başlandı. Birkaç hafta içerisinde Android için de özelliğin kullanılması bekleniyor.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0