Photoshop'lu Görseli Birinci Seçen Nikon'la Fena Dalga Geçtiler

1
0
0
0
0
''NikonCapture'' adlı fotoğraf yarışmasını düzenleyen Nikon'un birinci seçtiği fotoğraf photoshop'lu çıktı, sosyal medya troll'leri de Nikon'u adeta bombaladı.
Artık dünyanın dört bir yanından milyarlarca insan sosyal medyayı yaygın şekilde kullanmakta. Durum böyle olunca bazı şeylerin insanların gözünden kaçması imkansıza yakın oluyor. Buna son örnek, Nikon'un başına geldi. Optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları üreten Japon devi şirket, bir süre önce büyük bir hataya imza attı.

Küçük çaplı bir yarışma düzenleyerek birinciye profesyonel Nikon ürünlerinin olduğunu bir set gönderen Nikon, birinci seçti. Yu Wei adlı çakal bir arkadaşın fotoğrafını birinci seçen Nikon, bu fotoğrafı Facebook hesabında da paylaştı. İşte olayın patlak vermesi de bu şekilde oldu. Zira Nikon'un birinci seçtiği fotoğraf, aslında photoshop kullanılarak yapılmıştı. 

Nikon'un paylaştığı fotoğraf bu;Fotoğrafta bulunan uçağa iyice baktığınızda, çevresindeki renk tonu farklılığını zaten görebilmektesiniz. Eğer göremiyorsanız da merak etmeyin. Bir Facebook kullanıcısı fotoğrafın parlaklık ve gölge değerleriyle oynayarak gerçeği ortaya çıkarmış.İşte bu durumun ardından, 10 milyon beğeniye sahip olan Nikon'a resmen sosyal medyada bir troll girişimi başladı. Binlerce kullanıcı, Nikon'un bu büyük hatasını yaptıkları photoshop'lar ile adeta bombaladı. İşin eğlenceli kısmı ise, Nikon'un bir açıklama yaparak hem durumu sıvamaya çalışması, hem hatasını kabul etmesi, hem de kendisini çeşitli görseller ile troll'leyen yorumculara eşlik etmesi oldu.

''Nikon olarak bütün fotoğrafların kalbinde yaratıcılığın ve hayal gücünün yattığına inanıyoruz'' diye başlayan bir açıklama yapan Nikon, düzenledikleri ''NikonCapture'' yarışmasının da yaratıcılık ve hayal gücüne dayandığını söylemekte. Bu açıklaması ile biraz kıvırıyormuş havası veren Nikon, açıklamanın kalan kısmında ise takipçilerden gelen eğlenceli yorumları sonuna kadar desteklediklerini de belirtmekte (hatta Nikon bazı yorumlara bir o kadar eğlenceli cevaplar da vermiş).

Peki kullanıcılar, Nikon'un bu hatası ile nasıl dalga geçti? İşte birbirinden yaratıcı troll görselleri:
 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 BONUS: Bu görseli paylaşan kişinin yorumu: ''Kazanan görsel sahte değil. Aynı fotoğraf makinası lensinden bende de var''Olayın gerçekleştiği Facebook paylaşımına yani olay yerine buradan göz atabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0