Facebook’taki Gizlediğiniz Fotoğraflar Bir Uygulamayla Elinizde!

1
0
0
0
0
​Facebook’taki gizlilik ilkelerini kullanarak bazı fotoğrafları herkese açık, bazılarını sadece arkadaşlarınızın görebileceği şekilde ya da sadece kendinizin görebileceği şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Fakat bir Chrome uzantısı, gizlediğiniz tüm fotoğrafları görülebilir duruma getiriyor.
Facebook’taki gizlilik ilkelerini kullanarak bazı fotoğrafları herkese açık, bazılarını sadece arkadaşlarınızın görebileceği şekilde ya da sadece kendinizin görebileceği şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Fakat bir Chrome uzantısı, gizlediğiniz tüm fotoğrafları görülebilir duruma getiriyor.

Dün yayınlanan PictureBook isimli uzantı, Facebook kullanıcılarının gizlediği fotoğrafları gösterme özelliğine sahip. Hatta bu uzantıyla birlikte arkadaşınız olmayan kullanıcıların gizlediği fotoğrafları dahi görebiliyorsunuz. PictureBook’un geliştiricisi olan Steven Goh, “Facebook aslında gizlediğimiz fotoğrafları kaldırmıyor sitenin veri tabanından. Sadece aramaya kapatıyor. Herhangi bir internet sitesi aracılığı ile o fotoğraflara erişemezsiniz ama PictureBook o fotoğrafların URL’sini bulabiliyor ve kolayca servis ediyor” diyerek bir taraftan da Facebook’a taş atıyor.

Programı sadece bir günde yazdığını söyleyen Goh, “Eğer PictureBook’un radarından kaçmak istiyorsanız fotoğraflardaki etiketlerinizi toptan kaldırın ve etiketlenme seçeneğini kaldırın” diyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0