• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Reklamlar Bu Kadar Dürüst Hazırlansaydı Ürünler Yine de Satılır mıydı?

Reklamlar Bu Kadar Dürüst Hazırlansaydı Ürünler Yine de Satılır mıydı?

0
0
0
0
0
Ünlü markaların sloganları eğer bu şekilde olsaydı, yine de satış yapmaya devam ederler miydi?
Şirketler, kendilerini daha iyi pazarlamak adına kendilerine en uygun olan sloganları kullanırlar. (‘McDonalds gibisi yok’, 'Turkcell’le bağlan hayata’ gibi) Bu sloganlar, akıllarda yer ederek insanın yolda yürürken bile mırıldanmasına sebep oluyor ki -iyi ya da kötü hiç fark etmez- sonuçta istenilen sonuç elde ediliyor. Hatta teknoloji dünyasından örnek verirsek Apple, Samsung, Sony, HTC gibi şirketler,  yeni ürünlerinin duyurusunu yaptıktan sonra reklam stratejilerini birbirleriyle atışma üzerine değiştirmiş durumdalar. 

Peki şirketlerin sloganları ya çok dürüstçe olsaydı? Mesela Pepsi ‘Coca-Cola yoksa Pepsi içebilirsin’ gibi bir sloganla ürününün reklamını yapsaydı, ya da Apple, ‘Birbirimize takılıyoruz ama bakmayın, Samsung Galaxy S6 da gayet güzel bir telefon’ deseydi? Çok ütopik geldiğinin ben de farkındayım, bu yüzden ‘Acaba şirketler böyle bir anlayışta olsaydı sloganları nasıl olurdu?’ anlayışı olsaydı, muhtemelen aşağıdaki görsellerde olduğu gibi cümleler görebilirdik.

Kahveyi seviyormuş gibi görünmenize yardımcı olur.Ayağınızın en büyük düşmanı.Kötü fotoğraflarınızın üzerine maske çeker.Sadece satın al.Rica ederiz üniversite öğrencileri.Lezzetli hava.Sizinle dalga geçmek için paketlerin içerisine ekstra parçalar koyuyoruz.Bütün üniversitelerin kız öğrenci yurtlarında.Belki de işin özü Photoshop.Bırakın ekmek kokusu kıyafetlerinize sinsin.Wii, konsolunuzu televizyonunuza doğru fırlatmanızı istiyor.Bazı sebeplerden dolayı salata barımız var.Arkadaşlığınızı berbaet etmek için mükemmel bir yol.Hakkınızda FBI'dan çok daha fazla şey biliyoruz.Kullanım şart ve koşullarını okumadım.Bir sebep olmadan insanlarla iletişime geçin.Kilo alıyorum.Diğer tarayıcıları yüklemeniz için 1 numaralı tarayıcı.

Kaynak: Sosyalmedya.co
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0