• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Saatli Bomba Yaptığı Gerekçesiyle Öğretmeni Tarafından Tutuklatılan Ahmed Mohammed’e İş Teklifi Yağıyor!

Saatli Bomba Yaptığı Gerekçesiyle Öğretmeni Tarafından Tutuklatılan Ahmed Mohammed’e İş Teklifi Yağıyor!

1
0
0
0
0
Evde kendi icat ettiği saati okula götürdükten ve saatli bomba olduğu gerekçesiyle öğretmeni tarafından tutuklatılan Ahmde Mohammed’e dev şirketlerden iş teklifleri gelmeye başladı.
Şöyle bir şey yaşadığınızı düşünün: Evde yaptığınız ve okula getirmek için sabırsızlandığınız bir icat yaptınız. Belki aylarca üzerinde çalıştınız. Ve belki de sırf isminizden dolayı (müslüman olmasından dolayı) öğretmeniniz, yapmış olduğunuz bu icadın ne işe yaradığını bilmeden ve en kötüsü hiçbir inceleme yapmadan sizi polise şikayet ederek tutuklanmanızı sağlıyor. Ne kadar acı verici bir durum, değil mi? Ahmed Mohammed’in başına işte tam da bunlar geliyor. 

Texas’ta MacArthur Lisesi’nde eğitimini alan Ahmed Mohammed, evde icat ettiği bir saati öğretmenine gösterdikten sonra bunun bir bomba olduğunu düşünen öğretmeni tarafından polise haber verilerek tutuklanıyor. İcat ettiği saatle birlikte polisin gözetimi altında kalan Ahmed, bunun bir saat olduğuna karar verildikten sonra serbest bırakılıyor. Olayın internette yayılmasının ardından #iStandWithAhmed hashtag’i üzerinden 1 milyondan fazla tweet atıldı. Ahmed’i desteklemek için atılan bu tweet’lerden bazıları ABD başkanı Obama, Twitter gibi önemli isimler ve kurumlara ait.
 

Atılan destek tweet’leri dışında öğretmenin ti’ye alındığı bazı tweet’ler de bulunuyor. Olamaz! Biri bu kulenin tam ortasına dev bir bomba yerleştirmiş! Bu durumu ti'ye alanlardan olan Nightly Show’un yapımcısı Larry Wilmore, Texas'ta zamanın ileriye doğru aktığını gösteren herhangi bir şey yapmanın yasak olduğunu söylüyor.

Son olarak Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook'taki resmi profil sayfasından aşağıdaki paylaşımı yaptı:
 

You’ve probably seen the story about Ahmed, the 14 year old student in Texas who built a clock and was arrested when he...

Posted by Mark Zuckerberg on Wednesday, September 16, 2015
Beceri ve tutkusuyla icat yapan bir kişinin tutuklanmak yerine alkışlanması gerektiğini söyleyen Zuckerberg, Ahmed'in isterse Facebook'un ofisine gelebileceğini ve bundan mutluluk duyacağını belirtti. Ayrıca Ahmed'in bundan sonra da bir şeyler icat etmeye devam etmesini istedi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0