• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Fotoğraf Çektirdiği İçin Tacize Uğrayan Sanatçı Twitter'dan Tepki Gösterdi!

Fotoğraf Çektirdiği İçin Tacize Uğrayan Sanatçı Twitter'dan Tepki Gösterdi!

1
0
0
0
0
Amy Schumer isimli bir sanatçı ödül aldıktan sonra bir hayranıyla fotoğraf çektirdi. Fotoğrafına kötü yorumlar yapan hayran, sanatçının bunu görmesinin ardından büyük tepki aldı.
İnternet aleminde görmeye alıştığımız sözlü taciz olaylardan birisi daha yaşandı. Amy Schumer isimli bir sanatçı (Kanye West ile Kim Kardashian fotoğraf çektirirken önlerinde yere bilerek atlayıp magazinin dikkatini çeken ve bir çeşit protesto sergileyen komedyen olarak tanınır) geçtiğimiz günlerde Sunday's Critics' Choice Movie Awards isimli eleştirmenlerin sanatçıları ödüllendirdiği bir ödül gecesine katıldı. Gecenin tadını çıkartan ve MVP ödülü alan isim, eve dönüp Twitter hesabını kontrol ettiğinde şoka uğramış.

Kendi ismi etiketlenerek paylaşılan bir fotoğrafta sözlü tacize uğradığını farkeden Amy, çoğu kadının alıştığı bu duruma oldukça şaşırmış çünkü sözlü tacizde bulunan isim Amy'nin kırmızı halıda fotoğraf çektirdiği film eleştirmenlerinden birisiydi. Amatör bir eleştirmen olan 17 yaşındaki Johnson Murphy, hayranı olduğu Amy Schumer ile fotoğraf çektirmek istemesinden sonra bu fotoğrafı Twitter'a koymuş ve altına "Spent the night with Amy Schumer. Certainly not the first guy to write that" (cümlenin anlamı: "Geceyi Amy Schumer ile geçirdim. Belli ki bunu yazan ilk kişi ben değilim") şeklinde bir cümle yazmış. Kendisiyle fotoğraf çektiren birinin neden böyle birşey yazdığına anlam veremeyen Amy, hayranı olan amatör eleştirmene "I get it. Cause I'm a whore? Glad I took a photo with you. Hi to your dad" (cümlenin anlamı: "Anlıyorum. Çünkü ben bir o...puyum değil mi? Seninle fotoğraf çektirdiğime mutlu oldum. Babana selam söyle") şeklinde cevap vermiş.Bu cevabın ardından yaptığı şeyin ne kadar yanlış olduğunu anlayan genç eleştirmen Amy'ye ne kadar üzgün olduğunu belirten bir tweet daha attı ve önceki tweet'ini sildi. Kendisinden dilenen özrü kabul eden Amy: "Sorun değil tatlım. Babanla senin ne kadar sevimli olduğunuzu hatırlıyorum ve böyle hoş kişileri görmekten sonra böyle birşey okumak gerçekten beni şaşırttı."

Twitter'da kullanıcıların isimleri belli olmaması nedeniyle sözlü taciz olaylarının sayısı çok fazla. Bu olaylarda genellikle mağdur tarafta olan kadınlar, maalesef böyle olaylar yaşamaya alıştıkları için genelde tepki gösterip karşı taraftan daha fazla söz duymak istemiyorlar. Ancak Amy bu durumdan duruşunu bozmadan, cesur bir şekilde haklı çıkmayı başarmış.

Kaynak: Mashable 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0