Sanal Gerçeklik Gözlükleri Facebook Uygulamalarında Çalışacak

0
0
0
0
0
Facebook, uygulamalarının sanal gerçeklik cihazlarına özel versiyonları üzerinde çalıştığını duyurdu. Chris Cox’ın (Facebook ürün müdürü) yaptığı açıklamaya göre şirket, uzun süredir bu konuya odaklanmış durumda. 
Facebook, uygulamalarının sanal gerçeklik cihazlarına özel versiyonları üzerinde çalıştığını duyurdu. Chris Cox’ın (Facebook ürün müdürü) yaptığı açıklamaya göre şirket, uzun süredir bu konuya odaklanmış durumda. 

Konula ilgili açıklamaları Code Media konferansında paylaşan Cox, bu uygulama sayesinde kullanıcıların bulunduğu çevreyi uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşabileceğini belirtti. Gelen haberlere göreyse Facebook’un sanal gerçeklik uygulamalarını aktif hale getirmesi biraz uzun sürecek. Bütün sanal gerçeklik cihazlarıyla bağlantı kurmanın çok zaman alacağını belirten Cox, şirketin projeye olan inancını geçtiğimiz yıl Oculus’un 2 milyar dolara satın alınmasına bağladı. Zuckerberg, Oculus’un satın alınmasından sonra yaptığı açıklamada kullanıcılara çok farklı bir deneyim yaşatmayı planladıklarını ve herkesin bu deneyime ortak olması gerektiğini belirtmişti. Proje biraz zaman alacak olsa da ortaya çıkacak olan sonuç herkesi memnun edecek gibi görünüyor.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0