Selfie Çekerken Uçurumdan Düşen Adam Hayatını Kaybetti

0
0
0
0
0
Dikkatsiz ve umursamaz kişiler yüzünden selfie can almaya devam ediyor.
Mobil cihazların yapabildikleri sosyal medyanın popüler şeyleri ile birleşince hayatımıza pek çok yeni terim girdi ve bu terimler vazgeçilmez oldu. Bunlardan en popüleri tahmin edebileceğiniz gibi selfie.

Birkaç sene önce başlayan ve adeta bir anda patlayan selfie, öyle büyük bir akım oldu, insanlar öyle bir benimsedi ki artık selfie çekmek bile tehlikeli durumlar yol açar oldu. 

Daha önceden bazı haberlerimizde selfie çekerken dikkatsizlik sebebi ile yaşamını kaybedenlerden bahsetmiştik. Maalesef bu haberimiz de onlardan biri. Peru, Machu Picchu'da bulunan Inca Harabelerini ziyaret eden bir Alman turist, uçurumun kenarında harabelerden kalma bir taşın üstüne çıkarak selfie çekmek istedi. Havaya zıplayan, böylece selfie'sinde uçuyormuş izlenimi vermek isteyen turist, dengesini kaybederek uçurumdan aşağı düştü.Adamı aramaya başlayan ekip ise ancak bir hafta sonra harabelerin bulunduğu derin vadide cansız bedene ulaştı. Kazanın nasıl gerçekleştiği konusunda çalışmalar yürüten ekip, Oliver Park isimli turistin uyarılara aldırış etmeden tehlikeli bölgede selfie çekmeye çalıştığını, bu sebeple de kazanın gerçekleştiğini söylemekte. 

Özellikle son 3 sene içinde selfie sebebi ile ölümlerin sayısında ciddi bir artış yaşanmakta. Siz siz olun, üç beş beğeni için saçma şeylere kalkışmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0