​Senaryosu Yapay Zeka Tarafından Yazılmış Kısa Bilim Kurgu Filmi

0
0
0
0
0
Sinema sektörünün son dönemlerde iyice ekmeğini yediği ve pek çok filme konu olan yapay zekalar bu sektöre de el atıyor.
Akıllı telefonlarımızdan birbirimiz ile mesajlaştığımızda bazen işimize yarayan, ama çoğunlukla sinirimizi bozan bir şey vardır; otomatik mesaj düzeltme sistemi. Daha önceden yazdığınız ve sık kullandığınız kelimelere göre klavyeye girdiğiniz harflerden ne yazacağınızı tahmin eden bu sistem, çok da sağlam olmasa da bir yapay zeka ürünü olarak karşımıza çıkmakta.

Tabii bu sisteme güvenip attığınız mesajlar bazen son derece saçma, bazen de sizi karşı tarafa rezil eden, yüz kızartan kelimeler içerebiliyor. Şimdi bu sistemin bir film senaryosu yazdığını düşünün.Otomatik mesaj düzeltme sistemine onlarca kült bilim-kurgu filminin senaryosunu yükleyen Ars Technica ekibi, ardından bu filmlerin içinden birinin senaryosundan ufak bir bölümü baz alarak kısa filmin konusunu ve konuşulması gereken konuyu seçmiş. Ardından ise oyuncular arasında yapılacak diyaloglar, tamamen yüklenen film senaryolarındaki kelime ve cümleleri kullanan yapay zeka tarafından seçilmiş. Bu arada kısa filmin başrolünde Silicon Valley dizisinden de tanıdığımız Thomas Middleditch bulunmakta. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0