• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Silahlı Fotoğrafını Paylaşan Eski Mahkumun Tutuklanması Sosyal Medyada Mizah Konusu Oldu!

Silahlı Fotoğrafını Paylaşan Eski Mahkumun Tutuklanması Sosyal Medyada Mizah Konusu Oldu!

0
0
0
0
0
Silah taşımasının suç olduğunu bilmediğini iddia eden eski bir mahkum, paylaştığı fotoğrafla birlikte hem ceza aldı, hem de sosyal medya kullanıcılarının mizah konusu oldu.
Adelet sistemimizde, işlenen her suç için farklı bir ceza süresi var. Suç işleyen ve bu ceza süresi boyunca gerekli görülen cezayı çekmiş olan kişiler, ceza sürelerini doldurduktan sonra normal yaşamlarına geri dönebiliyorlar ve adli sicillerinde bulunan sabıka kaydı dışında hapis yatmamış kişilerden hiçbir farkları olmuyor. Fakat tabii ki önceden hapis yatmış olan insanların yapamayacağı bazı şeyler ve uymaları gereken birkaç kural var. 

Malik First Born Allah Farrad (eski adı Marvin Buckles) isimli bir vatandaş, hapisten çıkmasının ardından istediği gibi yaşayabileceğini ve hiçbir kurala uyması gerekmediğini düşünen eski mahkumlardan birisi. Haberimize konu olan Malik First Born Allah Farrad (isminin çok ilginç olduğunun farkındayım) 2000 senesinde ruhsatsız silah bulundurmaktan ve uyuşturucu kullanmaktan dolayı 13 sene hapise mahkum edilmiş. Marvin, 2013 senesinde ceza süresini tamamlamış ve hapisten çıkmış. Çıkmasının ardından eski alışkanlıklara geri dönen Marvin, geçtiğimiz günlerde elinde bir silah tutarak aynadan fotoğrafını çekmiş ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşmış. Marvin'i uzun zamandır izleyen FBI da bu fotoğrafı görür görmez Marvin'i yeniden cezaevine davet etmiş.


(Marvin'in ceza almasına neden olan fotoğraf ve eski hali)

Polisler tarafından yakalanmasının ardından "silah taşımamın suç olduğunu bilmiyordum" şeklinde açıklamalar yapan Marvin, bu komik fotoğrafı ve durumu ile birlikte sosyal medyada mizah konusu oldu. Marvin'in kaç yıl ceza aldığı bilinmiyor ancak yasalara göre eski mahkumların silah bulundurması 10 yıldan başlıyor. Marvin'in ruhsatsız bir silahla poz vermiş olması, son derece zeki olan eski mahkumun cezasına 5 sene daha eklenmesi anlamına geliyor. 

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0