Snapchat'i En Çok "Ergenler" Kullanıyor!

1
0
0
0
0
We Are Social'ın raporuna göre Snapchat'i en çok 16-19 yaş aralığındaki lise dönemindeki gençler kullanıyor. Peki neden gençler diğer platformlar yerine Snapchat'i kullanıyor?
Artık her insanın adeta bir dijital kimliği haline dönüşen sosyal ağlar gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor ve yeni sosyal ağlar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda yeni ortaya çıkan sosyal ağlar insanların içerik tüketim alışkanlıklarını değiştirmekte de çok önemli bir rol oynuyor. Özellikle sosyal medya kullanıcılarının içerik alışkanlıklarını değiştiren sosyal ağlardan başında gelen ağlardan biri ise Snapchat.

Günümüzde içerik tüketimini hızlandıran sosyal ağlardan olan Snapchat’ta bir içeriği sadece birkaç saniye görüyor, anlık olarak değerlendiriyor ve zihnimizde bir kenara atıyoruz. Ancak içerikleri bir süre sonra görmek mümkün olmuyor çünkü içerikler kendiliğinden belli bir zaman geçtikten sonra siliniyor.Snapchat’in öncelikle gençler tarafından kullanılmasının edenlerinin başında içeriklerin hızlı tüketilmesi geliyor. İçeriklerin hızlı tüketilmesi sayesinde gençler anlık duygularını, yaptıkları şeyleri ve düşüncelerini hızlı bir şekilde paylaşıyor. Snapchat’in sürekli olarak gençler tarafından yoğun olarak kullanıldığını biliyoruz peki hangi yaş grubunun Snapchat’i ağırlıklı olarak kullandığını merak ediyor musunuz?
 

 En çok lise çağındaki "ergenler" kullanıyor!


We Are Social tarafından yayınlanan rapora göre Snapchat’i en çok 16-19 yaş arası gençler kullanıyor. Dijital medyadaki neslin de değişmesiyle artık içerik kanallarının değişmesi aynı zamanda Facebook gibi sosyal ağlardan 16-19 yaş aralığındaki gençlerin vazgeçtiğini gösteriyor. Yani diğer bir değişle Snapchat liselilerin kalesi haline gelmiş durumda. J Aslında bu yaş grubu tam olarak Snapchat’in hedef kitlesi değil. Snapchat 18-23 yaş aralığındaki üniversite kitlesini esas olarak hedef alıyor.

Ayrıca yayınlanan rapora göre ülkemizdeki mobil internet kullanıcılarının %4’ü Snapchat kullanıyor. Sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında ilk 10’da yer alan Türkiye’de Snapchat kullanımı diğer ülkelere göre oldukça geride kalıyor. ABD ve İngiltere gibi ülkelerde bu oran %14’ü buluyor. Demek ki halen daha ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları daha kalıcı ve onların dijital kimliğini oluşturacak içerikler tercih ediliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0