SOMARP'tan Belediye Başkanlarının Twitter Karnesi

1
0
0
0
0
Dünya liderlerinin son zamanlarda Twitter'i daha aktik kullanmaua başlamasının ardından Sosyal Medya Analizi ve Raporlama Platformu (SOMARP), ülkemizdeki belediye başkanlarının 2013 yılı Twitter karnesini açıkladı.
Toplam 10 belediye başkanının Twitter takipçileri, aldığı retweet ve favorilerinin analiz edildiği araştırmada en popüler isim hiç kuşku yokki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek. Yazdığı tweet'ler, kendisinin çıkardığı trending topic'lerle adını Twitter tarihine yazdıran Gökçek, neredeyse bir fenomen haline geldi. SOMARP'ın açıkladığı karnede Gökçek'i takip eden kullanıcı sayısının diğer 9 belediye başkanından fazla olduğu görülüyor.Araştırmada her ne kadar Gökçek'in gölgesinde kalsalarda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir. Edirne Büyükşehir Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya da yer alıyor.

1 milyon 304 binin üzerinde takipçi sayısıyla birinciliği göğüsleyen Gökçek'i sırasıyla Kadir Topbaş, 190 bin 150 takipçiyle Osman Baydemir ve 37 bin 915 takipçiyle Zihni Aldırmaz izliyor.  ”İşte bu kadar. Olimpiyatlar İstanbul’da. Teşekkürler Başbakanım, Teşekkürler emeği geçenler. Büyüksün Türkiye” tweet'iyle de 17 binden fazla retweet alan Gökçek, en fazla retweet alan belediye başkanları sıralamasında birinci konumda.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0