• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Sosyal Medya Hesapları Çalınan Zuckerberg’in Hangi Şifreyi Kullandığı Belli Oldu!

Sosyal Medya Hesapları Çalınan Zuckerberg’in Hangi Şifreyi Kullandığı Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Dün sosyal medya hesaplarının çalınmasıyla gündeme oturan Mark Zuckerberg’in hangi şifreyi kullandığı ortaya çıktı.
Dünün en bomba haberi kuşkusuz Mark Zuckerberg’in Twitter, Pinterest gibi sosyal ağ hesaplarının çalınmasıydı. OurMine Team isimli hacker grubu Zuckerberg’in kişisel Twitter profili üzerinden LinkedIn hesabına ait şifreyi paylaşmış, kendi Twitter hesaplarını mention’layarak ilginç tweet’ler atmışlardı. Tabii hack olayının ortaya çıkmasının ardından Twitter yönetimi hem _OurMine_ hem de Zuckerberg’in hesaplarını askıya almıştı.

Dün bu gelişmeler yaşanırken biz de merak ettik, acaba Zuckerberg nasıl bir şifre kullandı da sosyal medya hesapları bu kadar kolay ele geçirildi diye. Aynı ekip, Twitter’dan farklı bir hesap açarak Zuckerberg’in şifresinin ‘dadada’ olduğunu açıkladı! Bildiğimiz dadada yani (IRC kullandığımız zamanlarda kullandığımız şifrelerin arasına görünmez karakterler koymak çok meşhur bir muhabbetti, hakikaten bir an böyle bir şey yapmıştır herhalde diye düşündüm). Hani yıllar önce açmıştır, pek sallamadığı için basit bir şifre kullanmıştır diyeceğiz de sen Zuckerberg’sin be abi, ne olursa olsun böyle şifre mi olur? Neyse.



Dünkü haberimizde Instagram hesabının da ele geçirildiğini söylemiştik fakat sanıyorum ki hacker grubu, Instagram hesabına erişememiş (denemişler ama başaramamışlar). Microsoft, yakında zamanda açıkladığı ‘kullanımı yasaklannan 25 şifre’nin arasına ‘dadada’yı da alır der misiniz? :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0