• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Sosyal Medyada ‘Asılsız Canlı Bomba’ Paylaşımları Yapan Kişiler Hakkında Soruşturma!

Sosyal Medyada ‘Asılsız Canlı Bomba’ Paylaşımları Yapan Kişiler Hakkında Soruşturma!

0
0
0
0
0
Sosyal Medyada ‘Asılsız Canlı Bomba’ Paylaşımları Yapan Kişiler Hakkında Soruşturma!
Manisa ve Çorum’da canlı bombayla eylem yapılacağı yönünde paylaşım yapan kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan patlama sonrası 31 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve tüm ülke yasa boğulmuştu. Canlı bomba sonucu yaşanan bu patlama sonrası sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı, ülkenin farklı şehirlerinde canlı bombayla eylem yapılacağı yönünde asılsız haberler paylaşmaya başladı. Manisa ve Çorum’da bu tarz içerikler paylaşan kişiler hakkında soruşturma açıldı.

Manisa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bayram Ç isimli bir kişinin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı "Manisa'da IŞİD üyesi 2 kişi canlı bomba olma ihtimali ile aranmaktadır" paylaşımı üzerine soruşturma başlatmış ve ilgili kişiyi tutuklayarak gözaltına aldı. Sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ifadesi alınan Bayram Ç serbest bırakıldı.

Çorum’da ise terör örgütü PKK’nın canlı bombayla eylem yapacağı yönünde sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak ‘halk arasında korku ve paniğe sebep olmak’ suçlarından dolayı bir tanesi kadın olmak üzere iki kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Çorum Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu tarz paylaşımlarda bulunan yerleri tespit edilen M.Ş. ile B.G.’yi yakalayarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürdü. Çıkarılan mahkeme sonucu bu iki kişi de savcının verdiği karar sonrası serbest bırakıldı.

Yapılan asılsız paylaşımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çorum Cumhuriyet Başsavıcısı Ömer Faruk Yurdagül, "Halk arasında korku ve ve panik yaratmak suçundan biri kadın iki kişi hakkında sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatılmış, her iki kişi de talimatımızın ardından polis ekiplerince ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir" dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0