• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerinde Oluşturduğu Korkunç Psikolojiyi Anlatan Mükemmel Video

Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerinde Oluşturduğu Korkunç Psikolojiyi Anlatan Mükemmel Video

2
0
0
0
0
Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerinde Oluşturduğu Korkunç Psikolojiyi Anlatan Mükemmel Video
Video yönetmeni Matthew Rycroft, sosyal medyanın insanlar üzerinde doğurduğu olumsuz sonuçları farklı bir tarzla anlatmaya çalıştığı bir video paylaştı.
Sosyal medyanın insanları gerçekten ‘sosyal’ olmaya ittiği ciddi şekilde tartışılır bir konu olmaya başladı. Artık akıllı telefonlar elimizden düşmüyor ve zamanımızın çoğu PC başında geçiyor. Çoğu psikolog ve psikiyatrın da belirttiği gibi Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden yapılan paylaşımlar, insanlar üzerinde ciddi bir ‘beğenilme’ baskısı oluşturmaya başladı. İşte bu baskının insanlara ne gibi şeyler yaptırabileceğini anlatan mükemmel bir video paylaşıldı.

Video yönetmeni olan Matthew Rycroft'ın paylaştığı video, tam da anlattığımız türden. Videodaki arkadaşın Instagram’da açtığı sahte profil üzerinden yaptığı paylaşımların beğeni alması için yaptıklarını görünce belki de kendinizden bir parça bulacaksınız. Önce videoyu bir izleyelim, sonra da sosyal medyanın gerçekten insanları bu hale getiren bir platform olup olmadığıyla ilgili görüşlerinizi alalım. 
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0