• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Spotify ve Apple Music Parçaları, Artık Facebook’un Haber Kaynağında!

Spotify ve Apple Music Parçaları, Artık Facebook’un Haber Kaynağında!

0
0
0
0
0
Spotify ve Apple Music Parçaları, Artık Facebook’un Haber Kaynağında!
Facebook, duyurduğu yeni özelliğiyle Spotify ve Apple Music’teki şarkıları haber kaynağında oynatacak.
Facebook, kullanıcıları için haber kaynağına Music Stories isimli yeni bir özelliği ekledi. Bu özellik, Spotify ve Apple Music’teki şarkıların haber kaynağında çalınmasını sağlıyor.

30’ar saniyelik kliplerden oluşan Music Stories özelliğinde, şarkıların paylaşımı da oldukça kolay. Şarkıların 30 saniyelik bölümlerinin alındığı bu sistemde satın alma opsiyonu da bulunuyor. 

Facebook’un yayınladığı videoda, sistemin nasıl çalıştığına dair bir örnek bulunuyor. Örneğin Apple Music’ten bir şarkı paylaşmak için, ‘şarkıyı paylaş’ butonuna basıp linki kopyaladıktan sonra bağlantıyı Facebook’taki durum üzerine kopyalayıp ‘paylaş’a basmanız yeterli olacak. 

Gelen bu özellik, Spotify’ın da artık YouTube gibi Facebook’ta karşımıza daha fazla çıkacağı anlamına geliyor. Gerçi şarkıların yalnızca 30 saniyesinin dinlenebilecek olması paylaşımın yapılması için bir engel olur mu bilmiyorum, zamanla göreceğiz.
 

We’re introducing “Music Stories” today to enable better music discovery and sharing on Facebook. The new post format allows people to listen to previews on Facebook from Apple Music and Spotify. You can read more about it on Facebook for Media: http://media.fb.com/blog

Posted by Music on Facebook on 5 Kasım 2015 Perşembe

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0