Tövbe Bismillah! Bu Şehir Silüetinin Bulutların Arasında İşi Ne?

0
0
0
0
0
Çin’de geçtiğimiz hafta içerisinde çekilen videoda, bulutların arasında bir şehir silüeti görünüyor.
Geçtiğimiz hafta çekilen bir video, akıllara yine türlü türlü şeyler getirdi. Çin’in önce Foshan, sonra da Jianxi şehirlerindeki bulutların üzerinde tıpkı bir şehri andıran görüntüler ortaya çıktı. Bilim kurgu filmlerini andıran görüntülerde, şehrin yapısı sanki sanki elle çizilmiş gibi net görünüyordu. 

Peki bu görüntülerin ortaya çıkış sebebi neydi? Bununla ilgili bazı teoriler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Fata Morgana, yani serap. Çin’deki şehir görüntüsünün, sıcak havalarda deniz, yol ya da çöl kumları üzerinde kırılma indisiyle oluşan görüntülere fazlasıyla benzediği belirtiliyor.

Teorilerden bir diğeri ise Project Blue Beam, yani Mavi Işın Projesi. Bu aslında bir komplo teorisi. Yaklaşık 20 yıl önce ortaya atılan bu komplo teorisine göre NASA tarafından kullanılan teknoloji, büyük hologramlar oluşturuyor ve bu hologramlar kullanılarak, insanların Hz. isa’nın geri döneceğine inanmaları sağlanıyor.Son teoride ise bu görüntünün ortaya çıkma sebebi olarak hava kirliliği gösteriliyor. Karbondioksit salınımında dünyanın lideri konumunda bulunan Çin’de birçok zehirli gaz bulunuyor. Bu gazlar o kadar yoğun bir hale geliyor ki zamanla havada bu tarz görüntüler oluşabiliyor.

Görüldüğü üzere çeşit çeşit teoriler bulunuyor, fakat gerçek olan şu ki bulutların arasında bu şehir bir şekilde görüldü. Siz ne düşünüyorsunuz?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0