Wikipedia’nın Kurucusundan Reklamsız Sosyal Ağ: TPO.com

0
0
0
0
0
Wikipedia’nın kurucusu olan Jimmy Walles, kullanım olarak Twitter’a benzeyen fakat içerisinde reklam olmayan yeni sosyal ağ girişimi TPO.com’u tanıttı.
2014’te yönetim kuruluna katıldığı sanal mobil operatör olan TPO ile ortaklaşa geliştirilen sosyal ağın temel amaçları ise kullanıcıların sosyal olarak bir araya gelmesini sağlayıp kar amacı taşımayan kuruluşlar için bağış yapmayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak.

Facebook ile kaydolunabilen sitede, Twitter’da olduğu gibi Trend Topic yerine Most Popular başlığı bulunan sitede ayrıca çok konuşulan konu başlıkları yer alıyor. Twitter’daki gibi metin ve fotoğrafların paylaşılabildiği sitede, ayrıca bu içerikler ‘Like’ butonuyla beğeni alabiliyor.Eğer Facebook ile kaydolacaksanız ayrıca profil fotoğrafı koymanıza gerek kalmıyor, Facebook’taki profil fotoğrafınız otomatik olarak TPO’da görülüyor. Reklam amacı gütmeyen sosyal ağın rakiplerine göre en önemli farkı ise iş ortakları olarak reklam veren kuruluşların yerine sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bağış platformu olarak kullanılabilen TPO, kullanıcıların desteklemek istedikleri bir konuyla ilgili kampanya başlatması ve fon toplaması için gereken araçları bünyesinde barındırıyor. (bir nevi Kickstarter gibi)


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0