• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Trendeki Yolcuları Son Anda Uyararak Hayatlarını Kurtaran Dünyanın En İyi Kalpli Makinisti

Trendeki Yolcuları Son Anda Uyararak Hayatlarını Kurtaran Dünyanın En İyi Kalpli Makinisti

0
0
0
0
0
Trendeki Yolcuları Son Anda Uyararak Hayatlarını Kurtaran Dünyanın En İyi Kalpli Makinisti
Polonya’da tren yolu üzerinde bir kamyonun durduğunu gören makinist, birkaç saniye içinde vagonlara ulaşıp yolcuları uyararak olası bir faciayı önledi.
Her ne yapıyor olursanız olun, bir tehlikeyi fark ettiğiniz andan itibaren ilk olarak kendi canınızı kurtarmayı düşünürsünüz. Sadece insanoğlu için değil, doğadaki tüm canlıların savunma mekanizmasıdır bu. Fakat Polonyalı makiniste bu mekanizma pek bulaşmamış galiba.

Saatte 62 mil hızla hareket eden trenin makinisti, yolculuk esnasında rayların üzerinde bir kamyonun kaldığını fark ediyor. Trenin hızı sebebiyle bir facia yaşanacağını düşünerek birkaç saniye içinde vagonların içine doğru koşup yolcuları uyaran makinist, tüm yolcuların ufak tefek sıyrıklarla kurtulmasını sağlamış. Kaza sonrası çekilen görüntülere baktığımızda trenin sol tarafındaki pencerelerin paramparça olduğu görülüyor. Eğer makinist yolcuları uyarıp savunma pozisyonunda kalmalarını sağlamamış olsaydı, o cam kenarında bulunan yolcular ciddi yaralanmalar yaşayabilirdi.

Makinistin sosyal medyada ‘dünyanın en iyi kalpli makinisti’ olarak anılmasını sağlayan tren kazasını aşağıdan izleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0