• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Türk Kullanıcılar, Instagram’ın Yaptığı Bu Paylaşıma Büyük Tepki Gösterdi

Türk Kullanıcılar, Instagram’ın Yaptığı Bu Paylaşıma Büyük Tepki Gösterdi

0
0
0
0
0
Instagram’ın Brüksel’de yaşanan patlamalardan sonra başsağlığı dileğinde bulunarak paylaştığı kalp şeklindeki görsele Türk kullanıcılardan büyük tepki geldi.
Dün Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşanan terör olayları ve 34 kişinin hayatını kaybetmesi, terörün artık uluslararası boyutlarda ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını bir kez daha gösterdi. Yaşanan bu olaya karşılık olarak içerisinde kalp olan ve "Kalplerimiz Brüksel'le birlikte, ve dünyadaki son trajedilerde etkilenen herkesle" anlamına gelen yazının yer aldığı bir fotoğraf paylaşan Instagram, Türk kullanıcılardan büyük tepki gördü.

Son bir ay içerisinde Ankara ve İstanbul’da yaşanan iki büyük patlamaya sessiz kalıp Brüksel’deki patlama sonrası hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerinde bulunan Instagram’a tepki gösteren Türk kullanıcılar #prayforturkey, #protestinstagram, #prayforistanbul, #prayforankara hashtag’lerini kullanarak tepkilerini dile getirdiler. 
 

Instagram’ın dün akşam yaptığı paylaşımın altına yaklaşık 16 bin yorum geldi ve bu yorumların çoğunluğunu, içerisinde Türk bayraklarının yer aldığı paylaşımlar oluşturdu.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0