• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Türk Kullanıcının ‘Çocukların Oyun Oynaması’ Sorusu Üzerine Zuckerberg’in Verdiği Cevap

Türk Kullanıcının ‘Çocukların Oyun Oynaması’ Sorusu Üzerine Zuckerberg’in Verdiği Cevap

0
0
0
0
0
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kendi profili üzerinden paylaştığı videoya yorum yazan Türk kullanıcının sorusunu cevapladı.
Zuckerberg, 27 Nisan tarihinde kendi Facebook profili üzerinden Minecraft’ın sanal gerçeklikle alakalı bir video paylaşmıştı. Tahmin edersiniz ki yaptığı her paylaşımın altına kullanıcılar tarafından farklı tarzlarda birçok soru ya da görüşün yer aldığı yorumlar bırakılıyor. Zuckerberg, bu sefer içlerinden bir Türk kullanıcıya ait soruyu cevapladı.

Levent Alpdeniz isimli kullanıcı, Minecraft’ın çocukların geleceğine olumsuz yönde etki yapabilecek bir oyun olduğunu düşünerek şu yorumu yaptı: ‘Mark Zuckerberg. Kendi çocuklarına bu tarz oyunlar oynamasını önerir miydin? Sana hayranlık duyuyorum fakat bu tarz oyunlar bizim geleceğimiz için çok tehlikeli.Mark Zuckerberg de Alpdeniz’in sorusuna şu şekilde cevap verdi: ‘Kesinlikle çocuklarımın oyun oynamasına izin verirdim. Bu sayede 10 yaşında bilgisayarlar ve programlamaya merak saldım. Oyunlar olmasaydı, bugün olduğum yerde olamazım.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ülkemizde Minecraft’ın yasaklanmasıyla ilgili bazı girişimlerin olabileceğinden bahsetmişti. Alpdeniz’in de oyunla ilgili görüşleri sanırım bu yönde. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0