WeAreSocial, Türkiye'deki İnternet Kullanım Oranlarını Açıkladı

0
0
0
0
0
WeAreSocial’ın açıkladığı raporda, Türkiye’deki internet kullanıcılarına ait olan bilgiler de ortaya çıktı.
Ülkece interneti çok seviyoruz, bu bir gerçek. WeAreSocial da bu gerçeği somut verilerle karşımıza çıkartan yeni raporunu yayımladı.

Dünya genelindeki internet kullanıcılarıyla ilgili kapsamlı bir rapor hazırlayan WeAreSocial’ın raporundaki ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Toplam nüfus sayısından yola çıkarak detaylı birçok veri sunan web sitesinin ülkemizdeki internet kullanımıyla ilgili yayımladığı rakamlar şu şekilde:

Aktif internet kullanıcı sayımız 46.28 milyon. Bu rakam, ülke nüfusunun %58’ine denk geliyor. Sosyal medyayı kullanan aktif kişi sayısı ise 42 milyon. Mobil platformu için yayımlanan rapora baktığımızda ise sosyal medyayı mobilden takip eden aktif kullanıcı sayısı tam 36 milyon. (neredeyse ülkenin yarısına denk geliyor)Bilgisayar ya da tablet üzerinden internette geçirdiğimiz zaman ise toplam 4 saat 14 dakika. Mobil platformunda ise bu rakam 2 saat 35 dakika.Geçtiğimiz yılın Ocak ayından beri aktif internet, sosyal medya, mobil kullanıcılarının sayısında da %2 ila 13 arasında değişen artışlar yaşanmış.En çok tabii ki Facebook’u kullanıyoruz

Raporun son bölümünde ise Türklerin en çok tercih ettiği sosyal ağlara yer verilmiş. %32’lik oranla Facebook’un başı çektiği listede, ikinci sırayı WhatsApp (%24), üçüncü sırayı yine bir Facebook uygulaması olan Messenger (%20) 4. ve 5. sıralarda ise Twittter ve Instagram (%17 ve %16) yer alıyor.Facebook’u en çok 20-29 yaş aralığındaki kişiler kullanıyor (%36). Bu yaş aralığını %23’le 30-39, %19’la 13-19 yaş aralığına sahip kullanıcılar takip ediyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0