Twitpic 25 Ekim Tarihinde Kapatılıyor

0
0
0
0
0
Twitpic 25 Ekim Tarihinde Kapatılıyor
Bir dönem en fazla kullanılan ve resmi olmasa da Twitter’in yan uygulamalarından birisi olan Twitpic, Cumartesi gününden itibaren kullanıma kapatılıyor.
Bir dönem en fazla kullanılan ve resmi olmasa da Twitter’in yan uygulamalarından birisi olan Twitpic, Cumartesi gününden itibaren kullanıma kapatılıyor.
 
Twitter’ın bir zamanlar en popüler fotoğraf paylaşım servisi olan Twitpic, 25 Ekim 2014 tarihinden itibaren kullanıma kapatılacak. Geçen ay yapılan duyurunun ardından Twitpic’in kapanmasının kesinlik kazanmasıyla birlikte, kullanıcılara burada bulunan fotoğraflarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.
 

 Kapatılmasının sebebi tehdit mi?

Twitpic tarafından yapılan açıklamalarda, sitenin kapatılmasının sebebinin Twitter’in isim hakkı davasından vazgeçilmemesi durumunda API erişimini engellemekle Twitpic’i tehdit etmesi olarak gösterildi.
 
Twitter’ın henüz kendi fotoğraf ya da link kısaltma altyapısını oluşturmadığı dönemde fotoğraf paylaşımı, link kısaltma hatta retweet gibi işlemler, üçüncü partiler tarafından gerçekleştiriliyordu. Fotoğraf paylaşımının daha kolay olmasını sağlayan Twitpic ise, bir zamanlar en fazla tercih edilen servisler arasında yer alıyordu.
 
Her neyse, 25 Ekim’de Twitpic kapatılacak, ona göre burada fotoğraflarınız varsa bir an önce yedeklemeyi unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0