Twitter 140 Karakter Sınırını Arttıracağını Duyurdu!

0
0
0
0
0
Uzun süredir konuşulan 140 karakter sınırının arttırılacağı ya da kalkacağına dair Twitter'dan resmi açıklama geldi.
Yaklaşık 1 yıldır sürekli dile getirilen Twitter tarafından 140 karakter sınırının kaldıracağına dair ilgili söylentiler son zamanlarda bu sınırın kaldırılmak yerine arttırılacağı şeklinde yeniden söylenmeye başlamıştı.

Artık Twitter tarafından resmi açıklama da gelince 140 karakter durumu kesinleştirilmiş oldu. Bu açıklamaya göre 140 karakter sınırı kaldırılmak yerine genişletilecek. Fakat karakter sayısında herhangi bir arttırma olmayacak.@AydoganAykanat şeklinde mentionlarınız, resimleriniz, videolarınız ya da retweet olarak aldığınız alıntı tweeti gibi detaylar artık karakter sınırını azaltmayacak. Böylece Twitter'da nasıl bir şekilde paylaşım yaparsanız yapın her zaman yazmak için 140 karaktere sahip olacaksınız. Ayrıca kendinizi retweet etme durumu da gelecek. Böylece alıntılama yaparak daha önce paylaştığınız düşünceniz hakkında yeniden yorum yapabileceksiniz.

Bu tarz yenilikler ile daha iyi bir karar verdiğini düşündüğümüz bu değişiklikler için bir tarih belirtilmiyor. Ancak "yakında" ibaresi geçmekte. Buradan hareketle yaz ayları içerisinde gelebileceğini düşünebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0