Twitter’a 1 Saatten Fazladır Dünya Genelinde Erişim Sağlanamadı!

0
0
0
0
0
Dünyanın en fazla kullanılan sosyal ağ platformlarından olan Twitter’a 1 saatten fazladır erişim sağlanamadı.
Twitter’a 11:45 civarından itibaren dünya genelinde erişim sağlanamıyor. Siteye girmek istediğinizde karşınıza bomboş bir sayfa çıkıyor ve hiçbir bilgi vermiyor. 

Ofis içinde yaptığımız farklı deneylerde, DNS değişikliği yapılan bilgisayarlar üzerinden hala Twitter’a erişim sağlanamıyor. DNS’in otomatik olarak kullanıldığı bilgisayarlarda ise Twitter’a giriş yapılabiliyor. (15-20 dakika öncesine kadar buradan da giriş yapılamıyordu)

Muhtemelen birçok kişi siteye erişimin engellendiğini düşünmüştür fakat böyle bir durum yok. Google’ın DNS’inden dahi siteye girilemiyorsa, buradaki teknik arızanın Twitter’dan kaynaklandığını söyleyebiliriz.Ara ara düzelen bu sorun, sonrasında tekrar ortaya çıkıyor ve siteye erişim konusunda sıkıntı yaşanıyor. Twitter'dan konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz. (şu an için sorun düzelmiş gibi görünüyor ama az önce de belirttiğimiz gibi tekrar hortlayabilir)

Güncelleme: Twitter'ın destek hesabından aşağıdaki açıklama yapıldı:
  Bazı kullanıcıların Twitter'a erişim konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Sorunun farkındayız ve çözümü için uğraşıyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0