Twitter'a Göre Türkiye'nin Favori Premier League Ekibi Chelsea

0
0
0
0
0
Twitter'ın bazı dönemlerde yayınladığı interaktif haritaya bir yenisi daha eklendi. Twitter'ın çeşitli verilerine göre yayınlanan bu interaktif haritaya göre Türkiye'nin favori Premier League ekibi Chealsea oldu.
Twitter günümüzün en önemli micro blog portalı olduğu konusunda hepimiz aynı fikirdeyiz. Aynı zamanda Twitter'ın bu kadar yoğun kullanılmasıyla da çeşitli veriler de ortaya çıkarılabiliyor.

Twitter'ın da bu noktada yaptığı interaktif hizmetler bu bağlantı üzerinden takip edilebilir.Genellikle takipçi sayısına göre hazırlanan bu verilerde şimdiye kadar dünya genelindeki önemli olaylar zamanlarında hazırlanan veriler bulunmakta. Oscar yarışı, NBA ekiplerinin Amerika'daki bölgelere göre takipçi durumu, 2014 transfer zamanının son günü, Michael Jackson şarkıları gibi ilginç verilerin yer aldığı Twitter İnteraktif sistemine bu sefer de Premier League eklendi.

Dünyadaki en çok takip edilen futbol ligi olan Premier League senelerdir çekişmeli geçen bir lig olarak dikkat çekiyor. Bugün itibariyle 76 puanla Chealsea'nin lider olduğu ligde 66 puanla Arsenal, 65 puanla Manchester United, 64 puanla bir diğer Manchester ekibi olan City ve 57 puanla Liverpool ekibi takip etmekte.

Puan farkı açılmış olsa da İngiltere'deki bu saydığım takımların çekişmeleri hep zevkli geçmektedir. Aynı zamanda diğer ekiplerin de herhangi bir zaman sürpriz yapabilmesi de bu ligi takip etmeyi zevkli kılar.İşte bunun bilincinde olan Twitter da ülke bazında hangi Premier League ekibinin en çok takip edildiğini bir interaktif dünya haritası ile yayınladı. 

Verilere göre Türkiye'de en çok takip edilen Premier League futbol takımı ise %25.93 oran ile Chelsea oldu. Bu takımı %19.55 ile Arsenal ve %18.15 ile Liverpool takip ediyor.Tabi bu veriler ortaya çıkınca bir diğer merak edilen konu ise durumun İngiltere'de nasıl olduğu sorusu. Bu verilere göre ise %15.21 ile Liverpool, Birleşik Krallık'ta en çok takip edilen takım oldu. Liverpool'u %15.03 ile Arsenal, %14.60 ile de Manchester United takip ediyor.

Ayrıca Amerika'da Arsenal, dünyanın en kalabalık iki ülkesi olan Hindistan ve Çin'de ise Manchester United liderliğe oturmuş durumda.

Bu verileri merak edenleri ve detaylı incelemek isteyenleri ise buraya alalım.

Kaynak: Twitter Interactive
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0