Twitter'a İki Yeni Özellik

0
0
0
0
0
Twitter'a İki Yeni Özellik
Android kullanıcılarına güzel bir haber! Twitter’ın duyurduğu yeni özelikleri mobil kullanıcılar için adeta devrim niteliğinde!
Android kullanıcılarına güzel bir haber! Twitter’ın duyurduğu yeni özelikleri mobil kullanıcılar için adeta devrim niteliğinde! İlk olarak fotoğraf düzenleme araçları ile fotoğrafları doğrudan paylaşmamızı sağlayacak. Twitter’ın buradaki amacı, kullanılan fotoğraf efekt uygulamalarını (instagram… vb) devreden çıkarmak. İkinci değişiklik ise olanı biteni kolayca takip edebilmek için trend, bilgi ve haber takibi yapmamıza yardımcı oluyor.
 

 Amaç Twitter'ın Doğru Kullanılmasını Sağlamak


Şu sıralar önce Android'e gelen özellik önümüzdeki günlerde iOS’a da gelecek. Tüm Twitter hizmetlerini gerçek zamanlı hale getirmeyi planlayan Twitter, bize takip etmemiz için yeni kullanıcılar önerip, trend olan başlıkları bizim haber kaynağımıza getirecek. Bunun amacı ise Twitter’ın doğru bir şekilde kullanılmasını yaygınlaştırmak.
 

 Hedefi Facebook'un Önüne Geçmek


Her bir içerik o konu ile ilgili daha çok twite yönelen bağlantılar içerecek. Twitter’ın Eventparrot deneyi ile civarımızda gerçekleşen olayları bize mesafelerine göre bildirecek. Bu özellikler otomatik olarak Twitter’ımıza gelmiyor. Kullanıcı daha çok içerik istediğini belirtirse bu özellikler aktif oluyor. Bu gerçek zamanlı haber paylaşımının tabi ki de tek bir hedefi var o da facebook'un bu konuda önüne geçebilmek.

Twitter güncel kalmak ve her an her yerden bilgi akışı almak için öncelik olarak mobil platformları tercih ediyor. Bizce de doğru olanı yapıyorlar. Twitter kullanıcıları için yerel keşiflerin önemi daha büyük bu iki özelliği ile Twitter istediği etkiyi yaratacakmış gibi görünüyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0