Twitter Alemini İkiye Bölen Bu Soruyu Siz Bilebilecek Misiniz?

0
0
0
0
0
Twitter'da 100 binden fazla kullanıcıyı ters köşeye yatırmayı başaran anket sorusu.
Geçtiğimiz günlerde Twitter'a gelen anket özelliği,  kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde benimsenmiş ve şimdiden son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda.

Pek çok popüler Twitter hesabı, takipçilerinin yoğun ilgi gösterdiği anketler hazırlayarak oylamaya sunmakta. Bu Twitter hesaplarından biri olan ve neredeyse 2 milyona yakın takipçiye sahip SciencePorn da anket furyasına katılanlardan biri oldu. Ancak SciencePorn'un anket yoluyla takipçilerine yönelttiği soru, Twitter'ın en güzel ters köşelerinden birinin de ortaya çıkmasına sebep olmuş.

Bilimsel bağlamda son derece faydalı içerikler paylaşan SciencePorn, Twitter'ın anket sistemi yoluyla kullanıcılarına bir soru yöneltmiş ve doğru buldukları cevabı ankette işaretlemelerini istemiş. Sorulan soru ise aslında oldukça basit; 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1x0 = ? Cevap sıfır mı yoksa 12 mi? 
 

Aslında soru oldukça basit. Fakat sorunun içinde bulunan küçücük bir matematiksel detay, ankete katılan 200 binden fazla kişinin %54'lük kesimin cevabı sıfır olurken, kalan %46'lık kısım ise 12'yi seçmiş. 
Peki can alıcı soruyu size yöneltelim; sizce bu sorunun cevabı nedir? Açıklamasıyla yorum kısmına bekliyoruz :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0