Twitter Ana Sayfasını Yeniliyor

1
0
0
0
0
Twitter kayıt olmak için veya giriş yapmak için kullanılan ana sayfasının görünümünü değiştiriyor. Yeni hali özellikle Twitter kullanmayan kişileri Twitter'ı daha çekici hale getirmek amacıyla tasarlanmış.
Birçoğumuzun artık bir Twitter profili bulunuyor. Özellikle haber konusunda haber sitelerini veya bir gazete almayı gerektirmeyecek kadar çabuk bilgilerin yayılabildiği, birçok toplumsal olaylarda haberleşme amacı halini alan Twitter giriş sayfasının görünümünü değiştiriyor.

Kayıt ekranı da diyebileceğimiz giriş sayfası şu anda sadece Amerika'da olduğu görülen değişiklik kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılacağı bilgisini vermiş olalım.Normalde çıkış yaptığınızda ya da farklı birine ait bir bilgisayarda giriş yapmak için Twitter.com adresine girdiğinizde yukarıda gördüğünüz gibi bir sayfa karşılar. Gayet sade olan bu sayfayı Twitter özellikle Twitter'ı kullanmayan kesimin ilgisini çekebilmek için değiştirdi.Gördiğiniz gibi sadeliğinden ödün vermeyen yeni tasarımda solda Haberler, Spor, Eğlence, Teknoloji & Bilim, Yaşam Tarzı, Müzik gibi birçok bölümler bulunan ortada ise resimlerle donatılmış başlıkların bulunduğu yeni bir sayfa görünmekte.

Bugün Amerika'da başlatılan bu yeni tasarımın "Twitter'da şu anda neler olduğunu görün" gibi bir başlıkla sunulması Twitter'ı kullanmayanların neleri kaçırdığını gösterir gibi bir havası olmuş.Örneğin, yukarıdaki gibi Haberler bölümüne tıkladığınızda size yine bazı yeni maddeler sunan Twtitter'da örnek olarak Gazeteciler & Uzmanlar bölümüne tıklandığında bu tıkladığınız alana ait kişilerin Tweetlerine giriş yapmasanız dahi toplu olarak ulaşabiliyorsunuz.Burada ise Sevimli Hayvanlar bölümüne tıklanmış. Görselde de görebileceğiniz gibi karşınıza şirin mi şirin hallerindeki hayvanlar çıkacak.

Yani Twitter kullanmayanları hem Twitter kullanmak için teşvik etmek, hem de kullanmayı düşünmeyen kesimin de Twitter.com üzerinden bu platformdaki paylaşımlardan uzak kalmaması sağlanacak bir yapı oluşturan Twitter görünüşe göre bu işte de fazlasıyla başarılı olmuş.Tahminimce bu tasarıma aynı anda tüm dünyada geçilmemesinin sebebi, örneğin yukarıda gazeteciler bölümünde olduğu gibi çıkacak olan Twitter kullanıcılarının bölgelere göre özelleştirilmesi olabilir. Yani bu ana sayfa ülkemizde de aktif olduğunda bu bölüme geldiğimizde Türk gazetecilerimizin paylaşımlarına ulaşabileceğiz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0