Twitter'da TİB Eliyle Buzlama Dönemi Başladı

0
0
0
0
0
Twitter'da TİB Eliyle Buzlama Dönemi Başladı
Son haftalarda ülke gündemi ve dünya gündeminde önemli yer tutan Twitter'ın Türkiye erişimine kapatılmasının ardından, Twitter'ın tepe isimleri ve kurmayları yetkililerle görüşmek için Ankara'ya gelmişlerdi. Görüşmeler sonucunda 'buzlama' adı verilen işlem devreye sokuldu.
Son haftalarda ülke gündemi ve dünya gündeminde önemli yer tutan Twitter'ın Türkiye erişimine kapatılmasının ardından, Twitter'ın tepe isimleri ve kurmayları yetkililerle görüşmek için Ankara'ya gelmişlerdi.  
 
Sizlere bu haberimizde aktardığımız gibi bu görüşme sonrasında devlet ve Twitter yetkilileri arasında orta yol bulunup, gerekli adımlar atılmıştı. Türkiye ofisini açmaktan vazgeçen Twitter, bunun yerine Türkiye ile ilişkilerini kuvvetlendirip, yetkili kurumlara doğrudan müdahale gibi yetkiler verdi.  
 
Türkiye'de ajans üzerinden reklam faaliyetlerini sürdüren ve aldığı reklamların vergisini ajans üzerinden faturalandıran Twitter, Türkiye'deki bazı hesapların buzlanmasına izin vermeye başladı.  
 
Buzlanma nedir diye soracak olursanız; bazı kullanıcıların link adresleri Türkiye'deki kullanıcıların erişimine kapatılma işlemi. Ancak bu durum DNS ve VPN kullanan kişileri etkilememekte.  
 
Şu ana kadar 200'den fazla hesabın bu yöntem ile bloke edildiği tahmin ediliyor. Ancak bu durum da diğer sansür uygulamaları gibi kullanıcıların haber alma özgürlüğünü tehdit etmekte. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0