Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Twitter Hesabı Hacklendi!

0
0
0
0
0
Daha önce Facebook ve Google'ın CEO'larını da hackleyen grup şimdi de Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey'in Twitter hesabını hackledi!
Dünya devi teknoloji şirketlerinin CEO'larının Twitter hesaplarının hacklenmesi son günlerde gündemden düşmüyor. Daha önce Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ve Google'ın CEO'su Sunder Pichai'nin Twitter hesaplarını ele geçiren Ourmine isimli hacker grubu saldırılarına devam ediyor.

Birçok kişiye Twitter'da en son kimin hesabını hackleyebilirler desek muhtemelen Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey'i işaret edeceksiniz. Ancak durum pek de öyle olmadı, daha önce birçok ünlü CEO'nun Twitter hesabını hackleyen Ourmine grubu Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey'in Twitter hesabını hacklemeyi başardı.


 

 Kısa süre sonra Twitter yetkilileri müdahale etti

Hesabı hackleyen Ourmine grubu Jack Dorsey'in hesabı üzerinden "Hey biz Ourmine'ız, güvenliğinizi test ediyoruz. Ourmine.org'u ziyaret edin." açıklamalı bir görsel tweetledi ve Twitter yetkililerin çalışmaları üzerine kısa süre içinde Jack Dorsey'in hesabından bu gönderi kaldırıldı. Uzun süredir Twitter'da yaşanan hacklenme olaylarının üzerine Twitter yetkilileri herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındılar.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0