Twitter'da Artık Web Üzerinden de Video Paylaşımı Yapabilirsiniz

2
0
0
0
0
Twitter'da bir süredir sadece mobil cihazlar üzerinden yapılabilen video paylaşımını artık bilgisayardan yani Web arayüzü ile de yapılabiliniyor.
Twitter'da kısa bir süre önce eklenen destek ile mobil cihazlarınız ile video paylaşımını direkt olarak uygulama üzerinden yapabiliyordunuz. Çektiğiniz videoyu başka bir platforma gerek kalmadan paylaşım yapabildiğiniz bu özellik bilgisayar üzerinden yapılmamasıyla tepki çeken firma sonunda Web arayüzünden de video paylaşımına izin veriyor.

Yani artık hoşunuza giden bir videoyu ya da kendi keydettiğiniz bilgisayarınızda kayıtlı olan videoları Twitter üzerinden Twitter sunucularına yükleyerek paylaşabileceksiniz. Ancak belli başlı sınır ve kurallar mevcut.Eğer Twitter'a video yüklemek istiyorsanız videonuz minimum 32 x 32 piksel, maksimum 1920 x 1200 veya 1200 x 1900 piksel olmalı. Maksimum 40 kare/saniye oranına sahip olması gereken videolar AAC sesli ve H264 biçimindeki MP4 videolar olması gerekiyor ve maksimum 512MB büyüklüğünde ve en fazla 30sn uzunluğunda olması gerekecek. Yani liste biraz kabarık.Şimdilik bu tarz kısıtlamaları bulunan video yükleme ile ilgili detayları buradaki bağlantıdan Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Yani artık istediğiniz bir videoyu Twitter.com üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu da büyük ihtimalle Facebook sayfaları bulunan Twitter profilleri için bir nimet olacaktır.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0