• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Twitter Dünya Liderlerinin Sosyal Medya Kullanım Raporlarını Açıkladı

Twitter Dünya Liderlerinin Sosyal Medya Kullanım Raporlarını Açıkladı

1
0
0
0
0
En büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter'da ki siyasi liderlerin Twitter'ı kullanım raporları açıklandı.
Sosyal Medya artık hayatımızın önemli parçalarından biri haline geldi üstelik artık Dünya liderleri de Sosyal Medya'yı aktif olarak kullanır durumdalar. Özellikle pek çok ünlü siyası Twitter'ı aktif şekilde kullanıyor. Bu konu ile ilgili olarak araştırmacılar "Twiplomacy" adlı bir çalışma gerçekleştirmiş ve Twitter'da ki siyasi liderlerin sosyal medya raporlarını hazırlamış.

Twiplomacy raporu her sene küresel bir PR şirketi olan Burson-Marsteller tarafından yapılıyor. Özellikle son zamanlarda Twitter'ın da diplomasi için önemli bir araç haline geldiğini yada gelmeye başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hal böyle olunca siyasi liderlerde Twitter'ı çok daha aktif bir biçimde kullanıyor ve kendi reklamlarını yapıyorlar.

Tahmin edeceğiniz üzere Twitter'ın en çok takip edilen lideri Barack Obama. Şuan için Obama'nın 14 milyon takipçisi bulunuyor. Obama'nın ardından Papa Francis geliyor 4 milyon civarında takipçisi bulunuyor. En çok takip edilen üçüncü dünya lideri ise Endonezya'nın başkanı olan Susilo Bambang Yudhoyono geliyor.Rapora göre bu yılın en büyük çıkışını Hindistan'ın başbakanı yapmış. Narendra Modi büyük bir ivme yakalayarak 5 milyon takipçiye ulaşmış ve listede beşinciliğe ulaşmış. Hindistan başbakanından sonra ise ülkemizin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve onun ardından ülkemizin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0