Twitter'da Maç Görüntüleri Paylaşan Hesaplar Engelleniyor!

0
0
0
0
0
Twitter'da maç içi gif veya video görüntüsü paylaşan hesaplar Twitter tarafından artık bir bir engellenecek.
Twitter artık habercilik konusunda o kadar önemli bir yere geldi ki birçok olayı veya durumu daha haber sitelerine düşmeden öğrenebiliyoruz. Hal böyle olunca bir duyum aldığımızda ise ilk baktığımız yer çoğu zaman Twitter oluyor.

Her haberde olduğu gibi maç müsabakaları ile ilgili gelişmeler de Twitter'dan takip edilebiliyor. Hatta bir gol veya sayı olduğunda bile kimin attığının yanı sıra bu gol görüntülerini de gif veya video olarak görebilmek mümkün. Fakat bu da aslında yasal olmayan bir şey. Çünkü yayıncı kuruluştan yayın görüntüsünün izinsiz alınması ve dağıtılması yasak.Bu sebeple artan maç görüntüleri nedeniyle Twitter bu konuda kararlı davranarak bu tarz görüntü paylaşan hesapları bir bir engellemeye başladı. Yani kısa vadede maç golleri veya gelişmelerini gif veya video olarak sunan hesapalar dikkatli olmalı ve bu paylaşımlarından vazgeçmesi iyi olabilir. Yoksa komple hesapları elden gidebilir.

Buna bir örnek ise Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) maçlarına ait görüntüleri profilinde yayınlayan @Deadspin ve @SBNationGIF gibi hesaplar askıya alınarak gerekli uyarılar yapılmış.Bu süreç ise şöyle işlemekte; Yayıncı kuruluş veya yayın yapılan organizasyondan gelen şikayet sonucu bu hesaplar ilk başta askıya alınıyor, ardından böyle bir telif ihlali fark edilirse hesap engelleniyor. Bu tarz şikayetler de ülkemizde TFF, TBF ve Digitürk gibi kuruluşlar tarafından yapılabileceği için bu tarz yaptırımları bol bol görebiliriz anlamına geliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0